Bugun...46. Dünya Polimer Kongresi Temmuz'da Türkiye'de
Tarih: 31-01-2016 23:54:30 + -


Bu yıl 46. kez düzenlenecek olan Dünya Polimer Kongresi'ne İstanbul'da ev sahipliği gerçekleştirecek.

facebook-paylas
Tarih: 31-01-2016 23:54

46. Dünya Polimer Kongresi Temmuz'da Türkiye'de

46. Dünya Polimer Kongresi “MACRO 2016” bu yıl Türkiye'de yapılıyor. Uluslararası Temel ve Uygulamalı Kimya Birliği (IUPAC)'nin, Türk Kimya Derneği ve İstanbul Teknik Üniversitesi işbirliği ile gerçekleştireceği 46. IUPAC Dünya Polimer Kongresi “MACRO 2016” 17-21 Temmuz tarihleri arasında İstanbul, Haliç Kongre Merkezi'nde gerçekleşecek.

 

 

Kongre organizasyon komitesi başkanı Yusuf Yağcı yaptığı açıklamada; "Polimerik malzemeler toplumun sürdürülebilir kalkınması ve modern teknolojiler için gereklidir. Kongrenin odak noktası olacak bu gibi üstünlüklerin ele alınacağı kongrede polimerik malzemeler konusunda Dünyadan ve ülkemizden konunun uzmanları, araştırmacıları, öğrencileri ve özel sektör mensuplarını 46. Dünya Polimer Kongresi'nde bir araya getirmekten ve Türkiye'de ev sahipliği yapmaktan onur ve mutluluk duyuyoruz" dedi.

 

 

ABD, Avusturya, Suudi Arabistan, Japonya başta olmak üzere bir çok ülkeden konuşmacının yer alacağı organizasyonda nanoteknoloji, enerji, polimer tabanlı membranlar, akıllı ve fonksiyonel polimerler, yenilenebilir kaynaklar ve biyopolimerler, polimer mühendisliği, endüstriyel polimerler, polimerlerde modelleme ve simülasyon üzerinde durulacak konular arasında bulunuyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER ETKİNLİKLER Haberleri

YUKARI