Bugun...Alman otomotiv devinden büyüme rekoru
Tarih: 11-10-2017 22:50:38 + -


Dünya genelinde 7 bin çalışanı, 35 bin çeşit ürün gamı ve 895 milyon euroluk dev cirosu ile otomotiv sektöründe kendi alanında dünya lideri olan Norma Group; Türkiye ve Ortadoğu pazarında da hızla büyüyor.

facebook-paylas
Tarih: 11-10-2017 22:50

Alman otomotiv devinden büyüme rekoru

Norma Group Türkiye ve Ortadoğu Genel Müdürü Barbaros Güvenir, grubun bölgede otomotiv sektörünün çok üzerinde bir büyüme oranını yakaladığına dikkat çekti. Güvenir, "Bölgemizde sektörün çok üzerinde bir büyüme oranına ulaştık. Bu başarının temelinde grubun yenilikçi bakış açısı yatıyor" dedi.

 

 

Hybrit (e-Mobility) teknolojisine hazır

 

 

Otomotiv teknolojisinin hızla geliştiğine ve daha çevreci bir politika izlemeye başladığını da ifade çeken Barbaros Güvenir, "Dünyanın çevreye ve çevreciliğe bakış açısı hızla değişiyor.

 

 

Endüstriyel yasalar ve yenilikler adına Norma Group neler yaptıklarına dikkat çeken Güvenir, “Hybrid teknolojisinin bize getirmiş olduğu faydalar var, çünkü elektrikli motorun yanı sıra bir de içten yanmalı motorlar mevcut.

 

 

Bu çalışmalar sayesinde son olarak dünya çapında bir Fransız motorlu taşıt üreticisi ile Plug-in Hibrid modelleri konusunda önemli bir sözleşmeye imza attıklarını belirten Norma Group Türkiye ve Ortadoğu Genel Müdürü Barbaros Güvenir, “Birleştirme teknolojileri konusunda zaten açık ara küresel pazar lideriyiz. Ancak teknoloji sürekli değişiyor ve biz de liderliğimizi korumak için yeniliklere ayak uydurmak zorundayız. 2018 yılından itibaren yaklaşık 47 bin araçta her yıl 150 bine yakın bağlantı ürünü kullanılacak. Bu teknolojinin seri üretimini çok yakında Polonya'da ki Pilica fabrikamızda başlatacağız. Plastik soğutma sistemleri kauçuk yada metal sistemlere göre araçlarda yüzde 30 oranında ağırlık azaltma avantajı sağlamaktadır. Aynı zamanda Hibrid ya da elektrikli motorlarda bu soğutma sistemleri içten yanmalı motorlara göre daha uzun olup sirkülasyon aracın en ön noktasından başlayıp, batarya ile devam ederek araca gereken soğutma işlevini sağlamaktadır’’dedi.
Kaynak: HürriyetİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER ŞİRKETLER Haberleri

YUKARI