Bugun...BURPAS, Bulgaristan temaslarından mutlu döndü
Tarih: 08-10-2017 12:33:12 + -


Bursa Plastik ve Ambalaj Sanayicileri Derneği (BURPAS) üyeleri geçtiğimiz günlerde Filibe’de düzenlenen International Technical Fair’i (Uluslararası Teknik Fuarı) ziyareti için gittikleri Bulgaristan’dan mutlu döndüler.

facebook-paylas
Tarih: 08-10-2017 12:33

BURPAS, Bulgaristan temaslarından mutlu döndü

Plastik ve ambalaj sektöründe yeni yatırımların önünü açmak ve ikili iş görüşmelerinde bulunmak için gerçekleştirdikleri Bulgaristan programı ile ilgili değerlendirmelerde bulunan BURPAS Başkanı İlker Biliktü, “Sektörel anlamda ortaklaşa çalışmalar gerçekleştirmek üzere önemli işbirliği adımları attık” dedi.

 

 

Bulgar-Türk Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Fikret İnce tarafından verilen “Bulgaristan’da ticaret ve yatırım fırsatları” seminerine katıldıklarını ve kendileri için çok faydalı olduğunu ifade eden Biliktü, “Türkiye’nin Sofya Büyükelçiliği Ticaret Başmüşaviri Sayın Emrah Sazak’ın da katıldığı toplantımızda önemli bilgi alış verişinde bulunduk. Bulgaristan bizim için hem önemli bir pazar hem de Avrupa ülkelerine açılma noktasında yatırım yapılabilecek bir kapı durumunda” şeklinde konuştu.

 

 

Fuar programı sırasında ise ikili iş görüşmeleri gerçekleştirdiklerini ve Türkiye’nin Sofya Büyükelçisi Süleyman Gökçe ile de görüşme imkanı bulduklarını söyleyen BURPAS Başkanı İlker Biliktü, “BURPAS olarak plastik sektöründe faaliyet gösteren 100’e yakın üyemiz ile birlikte yurtdışı temaslarımızı arttırarak sürdüreceğiz. Bundan sonra sırada Yunanistan var” dedi.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER STK'LAR Haberleri

YUKARI