Bugun...DuPont Ambalajda İnovasyon Ödülleri”nin sahipleri açıklandı
Tarih: 07-06-2017 10:04:50 + -


DuPont, ambalaj sektörünün en yaratıcı ve yenilikçi uygulamalarını ödüllendirmek için bu yıl 29’uncusu gerçekleştirilen ‘DuPont Ambalajda İnovasyon Ödülleri’nin sahiplerini açıkladı.

facebook-paylas
Tarih: 07-06-2017 10:04

DuPont Ambalajda İnovasyon Ödülleri”nin sahipleri açıklandı

DuPont’un, tüm dünyadaki tüketicilerin kendilerine has çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak üzere ambalajlama teknolojisinde büyük ilerlemeler kaydeden şirketleri onurlandırdığı etkinlikte, birincilik ödülü olan ‘Elmas Ödül’ bu yıl, gelişmekte olan ülkelerde yaşayanların 20 Pound’a kadar olan (yaklaşık 10 litre) suyu kolay ve güvenli bir şekilde taşımalarına olanak sağlayan ‘Fritz™ Su Yeleği’ne verildi. Jüri, bu ürünün küresel boyutta kalıpları yıkan bir çözüm getirdiğine ve her şeyden önce birçok insanın iyiliği düşünülerek tasarlandığına kanaat getirdi. Mikrop barındırmayan yelek, ergonomiye uygun ve tekrar kullanılabiliyor.

 

 

DuPont Performans Materyalleri küresel ambalaj lideri Bernard Rioux, “DuPont Ambalajda İnovasyon Ödülleri, ambalaj sektörünün küresel sorunları ve müşterilerin ihtiyaçlarını ele almada ne denli yaratıcı, kararlı ve hızlı olduğunu gösteriyor,” diyerek sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu yılın ödül sahipleri arasında gıda saklamaya yönelik, gıda ürünlerinin fermantasyonu, seçkin güzellik ürünleri için özgün çözümler, Y kuşağını hedefleyen yeni ambalaj materyalleri ve daha pek çoğu yer aldı. Bu yarışma, ambalaj endüstrisindeki her oyuncunun en iyi yanlarını ortaya koyuyor. İnovasyon üretenlerin çıtayı her yıl daha yukarı çektiklerini görmekten müthiş bir heyecan duyuyoruz.”

 

 

Bu yıl 29’uncusu düzenlenen DuPont Ambalajda İnovasyon Ödülleri; sektörün en uzun soluklu, küresel, bağımsız jüriye sahip; inovasyonun ve işbirliğinin teşvik edildiği ve dünya çapında sektörün bir numaralı ödül programı olma özelliğini taşıyor.

 

 

Uluslararası yarışmada ambalaj tasarımları, materyalleri, teknolojileri ve proseslerinde yaratılan inovasyonlar ödüllendirildi. Bağımsız ambalaj uzmanlarından oluşan bir panel kapsamında 24 ülkeden gelen yaklaşık 150 başvuru değerlendirilirken teknolojik ilerleme, sorumlu ambalaj ve geliştirilmiş kullanıcı deneyimi kategorilerinde başarılı olanlar belirlendi.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER ŞİRKETLER Haberleri

YUKARI