Bugun...EVSİD, algıyı değiştirmeye devam ediyor
Tarih: 18-11-2017 00:50:21 Güncelleme: 26-11-2017 18:51:21 + -


Türk ev ve mutfak eşyaları sektöründe faaliyet gösteren üretici firmaların ihracat imkanlarını arttırabilmek amacıyla kuruluşundan bu yana geçen üç yıllık dönemde önemli organizasyonlara imza atan Ev ve Mutfak Eşyaları Sanayicileri ve İhracatçıları Derneği (EVSİD) yurt dışındaki yerleşik alıcıları Türkiye’ye getirerek yeni bir organizasyona daha imza attı.

facebook-paylas
Tarih: 18-11-2017 00:50

EVSİD, algıyı değiştirmeye devam ediyor

Ev ve Mutfak Eşyaları Sanayicileri ve İhracatçıları Derneği (EVSİD) tarafından ikinci kez düzenlenen Turkish Housewares by Invitation Only etkinliği ile 28 ülkeden 50 satınalma yetkilisi iki gün boyunca İstanbul’da ağırlandı. Ekonomi Bakanlığı’nın desteği ile 16-17 Kasım 2017 tarihleri arasında düzenlenen ikili iş görüşmelerinde önemli ticari işbirliklerine zemin hazırlandı.

Web Siteleri

 

 

Adana Haberleri

Turkish Housewares by Invitation Only etkinliğinin gala yemeğinde konuşan EVSİD Başkanı Burak Önder Derneğin kuruluşundan bu yana üç yıl geçtiğini hatırlatarak bu süreçte Türkiye’de ve Türk ev ve mutfak eşyaları sektöründe pazar çeşitliliği yaratmak adına Dünyanın farklı bölgelerinden 15 ülkeye heyetler, fuarlar düzenlediklerini ifade etti.

Raf Sistemleri

 

 

Geçtiğimiz yıl 21 ülkeden 38 satınalmacıyı İstanbul’a getirdiklerini ve bu sene bu sayıyı 28 ülke ve 50 firmaya çıkardıklarını belirten Önder, “Bizler hem firmalarımıza, hem Türkiye’de ağırladığımız misafirlerimize bir hayal sunduk. Yaptığımız bütün ticari heyetlerin öncelikle firmalarımıza, sektörümüze dokunmasını istiyoruz. Yaptığımız işin iki önemli boyutu var. İhracat yapıyoruz ve ülkemize döviz kazandırıyoruz. Ancak bundan daha çok motive olduğumuz bir başka unsur var ki, gittiğimiz her ülkede, her bölgede önce ülkemizi anlatıyoruz, sektörümüzü anlatıyoruz. İki senedir düzenlediğimiz bu etkinliğimize davet ettiğimiz yabancı firmalar yüzde 90 oranında katılım gösterdiler” dedi. 

 

 

Yabancı katılımcılar: “Türkiye ile ilgili algımızı değiştirdiniz”

 

 

Etkinlik sürecinde yaşadıkları bir anektodu da paylaşan Burak Önder, yabancı katılımcılarla gerçekleştirdikleri sohbeti şöyle anlattı: “İkili görüşmelerde ilk kez Türkiye’ye geldiğini söyleyen iki hanımefendi ‘Türkiye’ye gelirken çok zorlandık, ailelerimiz gitmemizi istemedi ancak biz İstanbul’u çok seviyoruz gitmek istedik ve buraya geldik. Bizim bu ülke ile ilgili tüm algımızı değiştirdiniz için teşekkür ediyoruz’ dediler. Hanımefendiler bu yönünü altını çizerek belirttiler. Bütün katılımcı firmalarımızın yaptığı, destek verdiği bu iş ülkemiz adına çok önemli."

 

 

Gerçekleştirilen gala yemeğine EVSİD yönetimi ve üyelerinin yanı sıra İstanbul Ticaret Odası (İTO) Meclis Başkanı Şekib Avdagiç, İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İKMİB) Başkanı Murat Akyüz, Türk Plastik Sanayicileri, Araştırma, Geliştirme ve Eğitim Vakfı (PAGEV) Başkanı Yavuz Eroğlu, İstanbul Ticaret Odası (İTO) Plastik ve Kauçuk Komitesi Başkanı Rüknet Yeşilyurt ve sektör mensupları katıldılar


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER STK'LAR Haberleri

YUKARI