Bugun...Gelişen otomotiv sektörü hafif malzemelere olan talebi artırıyor
Tarih: 17-09-2017 19:37:32 + -


Güneydoğu Asya Ülkeleri Birliği (ASEAN) otomotiv kompozit malzeme pazarı binek otomobil ve hafif ticari araç için fırsatlar vaat ediyor. ASEAN otomotiv kompozit malzeme pazarının 2017-2022 döneminde yıllık yüzde 6,5 oranında büyüyeceği tahmin ediliyor.

facebook-paylas
Tarih: 17-09-2017 19:37

Gelişen otomotiv sektörü hafif malzemelere olan talebi artırıyor

Otomotiv üretiminin artması ile daha yüksek yakıt verimliliği sağlama ve sera gazı emisyonlarını azalmaya yönelik hafif malzemeye olan talebinin artması, kompozit malzeme pazarının büyümesinin en önemli nedenlerinden biri olarak öne çıkıyor.

 

 

Güneydoğu Asya Ülkeleri Birliği (ASEAN)'nde otomotiv sektöründeki kompozit malzemeler güç aktarma sistemlerinde kullanılıyor. Güneydoğu Asya Ülkeleri Birliği (ASEAN) otomotiv kompozitler piyasasında kısa elyaflı termoplastik (SFT) ve uzun elyaflı termoplastik kompozitler (LFT) otomotiv parçaları üretmek için kullanılan başlıca malzemelerden. Güneydoğu Asya Ülkeleri Birliği (ASEAN)'nde 2017-2022 döneminde kompozit malzeme pazarında cam elyafın en yüksek payda kalması tahmin edilirken karbon elyaf pazarının en yüksek büyümeye sahip olması beklenmektedir.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER EKONOMİ Haberleri

YUKARI