Bugun...Genç plastikçiler sanayicilerle buluştu
Tarih: 12-06-2017 23:42:42 + -


Her yıl ortalama 25 bin nitelikli elemana ihtiyaç duyan plastik sanayicileri için bu önemli sorununa çözüm yaratmak amacıyla okul projeleri hayata geçiren PAGEV, bu yıl ilk mezunlarını veren PAGEV Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin genç plastikçilerini geleneksel iftar yemeğinde sanayicilerle bir araya getirdi. Mezuniyet heyecanı yaşayan gençler sektörde iş bulma fırsatı yakaladı.

facebook-paylas
Tarih: 12-06-2017 23:42

Genç plastikçiler sanayicilerle buluştu

Her yıl giderek büyüyen bir aile olan Türkiye plastik sektörü, iftar gecesinde bu yıl ilk mezunlarını veren Küçükçekmece PAGEV Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin genç plastikçilerinin mezuniyet heyecanı da vardı. Sektörün önde gelen isimlerinden diplomalarını alan yeni mezunlar sektöre ilk adımı attı.

 

 

PAGEV’in eğitim misyonu çerçevesinde Türk plastik sektörü temsilcilerinin katkıları ve destekleri ile hayata geçirilen Küçükçekmece PAGEV Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bu yıl ilk mezunlarını verdi.

 

 

Tematik okul oldu

 

 

Plastik sektörüne eğitimli eleman yetiştirerek sektördeki eğitimli eleman açığına destek olacak Küçükçekmece PAGEV Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tematik okul kapsamına da alındı. Yetenek odaklı öğrenci seçiminin yapılarak, Vakfın okul yönetiminde doğrudan yer alması imkanı da tanıyan tematik lise statüsü ile sektörün ihtiyaç duyduğu nitelikli iş gücünün sağlanması noktasında önemli bir adım atıldı.

 

 

Sektör olarak Avrupa’da birinci olma hedefiyle çalıştıklarını belirterek Türk plastik endüstrisinin önümüzdeki dönemde üretim, ihracat ve büyümeye daha fazla katkı yapacağını söyleyen PAGEV Başkanı Yavuz Eroğlu, "Yurt içi ve yurt dışında plastik firmalarının işini kolaylaştırmak adına her türlü adımı atmaya ve çalışmaları sürdürmeye, Türk plastik endüstrisini daha iyi noktalara taşımaya kararlıyız. Yeni dönemde, yeni yol haritasıyla sektörümüzün hizmetinde olmaya devam edeceğiz” dedi.

 

 

2017 yılının ilk çeyreğinde plastik sektörünü iç pazar tüketimin sırtladığını açıklayan Yavuz Eroğlu iftar programındaki konuşmasını şu sözlerle sürdürdü: “Plastik sektörümüz Ocak-Mart döneminde miktar bazında yüzde 14 artışla 2,3 milyon ton, değer bazında yüzde 11 artışla 8,8 milyar dolarlık mamul üretimine imza attı. Bu üretimin 2,1 milyon tonu otomotiv, ambalaj, inşaat ve elektronik gibi ihracatçı sektörler ile tüketiciler tarafından iç pazarda tüketildi. İlk çeyrekte plastik sektörünün mamul ihracatı ise miktarda 389 bin ton, değerde 1 milyar 11 milyon dolar oldu. Plastik sektörü temsilcileri olarak ülkemize sağladığımız katkıyı her geçen gün artırmaktan, daha fazla katma değer ve istihdam yaratmaktan dolayı memnunuz.”


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER STK'LAR Haberleri

YUKARI