Bugun...Greiner'den Türkiye'de üçüncü satın alma
Tarih: 28-06-2017 09:33:07 + -


Avrupa'nın en büyük kimya şirketlerinden Greiner, Özata Grup iştiraklerinden TGM1 Ambalaj'ın tamamını bünyesine katıyor. 2 yıl önce Özata Grup'un bünyesindeki Teknik Plastik ve Teknik IML'nin yüzde 51'ini alan Avusturyalı Greiner, bu kez yine aynı grubun iştiraklerinden TGM1 Ambalaj adlı şirketin satın alma operasyonu ile Türkiye'deki 3'üncü şirketi bünyesine katacak.

facebook-paylas
Tarih: 28-06-2017 09:33

Greiner'den Türkiye'de üçüncü satın alma

Greiner'ın satın almak istediği TGM1 Ambalaj, Tuzla'da üretim gerçekleştiriyor. Dünya Gazetesi'nden Kerim Ülker'in haberine göre, 15.1 milyon TL sermayeli TGM1'in kaptan köşkünde ise Özilhan ve Özata aileleri var. Anadolu Grubu'nun patronu Tuncay Özilhan'ın yeğeni Mustafa Aydın Özilhan ve Hayri Özilhan'ın yanı sıra hissedarlık Özata Ailesi'nden Ünal ve Uğur Özata tarafından paylaşılmış.

 

 

Greiner Holding'in hisse aldığı 270 çalışanlı Teknik Plastik ve Teknik IML adlı şirketler, Danone, Nestle, Ülker başta olmak üzere birçok dev şirket ve markaya hijyenik plastik ambalaj ve otomat bardağı üreten firma, damacana üretiminde de Avusturyalı Watertek firmasıyla işbirliği yapıyor.

 

 

1868 yılında Almanya'da kurulan Avusturyalı Greiner ardından Avusturya'nın Kremsmünster kentine merkezini taşıdı. Grubun 30'un üzerinde ülkede tesisi var. Yaklaşık 2 milyar dolar ciro yapan firmanın çalışan sayısı ise 10 bin civarında.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER ŞİRKETLER Haberleri

YUKARI