Bugun...Güno'ya "Kadın Dostu İşletme" sertifikası
Tarih: 28-08-2017 17:36:04 + -


Ankara merkezli, otel buklet malzemeleri üreticisi Güno Pazarlama, kadına yönelik şiddet konusunda farkındalık yaratmak amacıyla başlatılan proje kapsamında “kadın dostu işletme” sertifikası aldı.

facebook-paylas
Tarih: 28-08-2017 17:36

Güno'ya

Güno Pazarlama Genel Koordinatörü Mehmet Yalçındere, şiddet konusunda farkındalık yaratmak amacıyla başlatılan eğitimler için fabrikasının kapılarını açtı. Yenimahalle Belediyesi ve Hacettepe Üniversitesi ortaklığında OSTİM Sanayici ve İşadamları Derneği (OSİAD) tarafından yürütülen “Şiddet Mağduru Kadınların Sosyo Ekonomik Destek Sistemlerinin Geliştirilmesi” isimli proje kapsamında 3 gönüllü eğitimci, Güno Pazarlama fabrikasını ziyaret ederek eğitim düzenledi. Fabrikada, sosyal sorumluluk projesi kapsamında, şiddet konusunda farkındalık yaratmak amacıyla oluşturulan eğitici takım tarafından verilen bilgilendirme seminerine, çalışanlar yoğun ilgi gösterdi.

 

 

Yalçındere, verilen eğitimle ilgili şu değerlendirmeyi yaptı: “Fabrikamızda çalışan arkadaşlarımızda duyarlılığın gelişmesi için bilgilendirme seminerinin bir başlangıç olduğunu biliyoruz. Ülkemizdeki her türlü şiddete ve ayrımcılığa karşı olduğumuzu, emeğimiz ve alın teri ile üreterek, sevgiyle saygıyı geliştirip hem işimize hem de birbirimize sahip olacağız.”

 

 

Sanayi bölgelerindeki firma çalışanlarına, kadına yönelik şiddet ve aile içi şiddet konularında toplumsal duyarlılık kazandırmayı amaçlayan proje kapsamında verilen eğitimlerle Güno Pazarlama, “kadın dostu işletme” sertifikası almaya hak kazandı.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER ŞİRKETLER Haberleri

YUKARI