Bugun...Kastaş tüm operasyonlarını tek noktada topladı
Tarih: 11-10-2017 22:44:15 + -


Kastaş, 60 milyon maliyetli yeni üretim tesisini Menemen Plastik İhtisas Organize Sanayi Bölgesi'nde açtı. Açılış töreninde konuşan Kastaş Yönetim Kurulu Başkanı Haydar Atılgan Dünyanın ilk beş üreticisinden biri olduklarını vurguladı.

facebook-paylas
Tarih: 11-10-2017 22:44

Kastaş tüm operasyonlarını tek noktada topladı

Sızdırmazlık elemanları üreticisi Kastaş,İzmir Menemen Plastik İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nde 40 bin metrekarelik alanda kurulan yeni üretim tesisinin resmi açılışını yaptı. 

 

 

Birçok sanayici ve işadamının katıldığı açışış göreninde konuşan Kastaş Yönetim Kurulu Başkanı Haydar Atılgan, 1981 yılında İzmir 1. Sanayi Sitesi’nde başladıkları üretim sevdasının 1996’dan bugüne Çiğli Atatürk Organize Sanayi Bölgesi’nde beş ayrı noktada devam ettiğini belirtti. Atılgan; “Yeni yatırımlar gerçekleştirmek ve Dünya pazarlarında daha fazla söz sahibi olmak için üretim tesislerimizi Menemen’de tek çatı altında topladık. Ben ve arkadaşlarımın ikinci evi artık burası.” dedi.

 

 

Atılgan, saniyede 15 adede kadar ürünün hem ölçü kontrollerinin yapıldığı hem de ürün üzerindeki fiziksel hataların tespit edildiği ikinci görsel kontrol makinesinin de devreye alındığını kaydetti.

 

 

Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Meclis Başkanı ve Menemen Plastik İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Salih Esen, 2001’de çalışmaları başlayan OSB’de ilk fabrikanın açılışında bulunmaktan mutluluk duyduğunu vurguladı.

 

 

Salih Esen, kuruluş sırasında yaşadıkları zorlukları “Çok zor bir coğrafyada, deyim yerindeyse iğneyle kuyu kazarak OSB’mizi kurduk. 500 dönüm sanayi alanını tam 1113 kişinin tapularını tek tek alarak oluşturduk. 22 metrekare bir arsanın kamulaştırması tam on yıl sürdü. Tüm bu çalışmaları 1 lira kredi almadan, sanayicilerimizin aidatlarıyla başardık” diyerek anlattı.HABER VİDEOSUİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER ŞİRKETLER Haberleri

YUKARI