Bugun...

"geri dönüşüm" İLE İLGİLİ HABERLER

Plastik malzemeler sundukları gelişim, rahatlık ve maliyet tasarrufu ile neredeyse hayatımızın her alanına girmiş durumd..
Öztürk:
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı öncülüğünde Antalya'da düzenlenen Atık Yönetimi Sempozyumu'nde konuşan Çevre ve Şehircilik..
PAGEV Viyana'da Türkiye'deki atık yönetimini anlattı
İyi bir atık yönetiminin sağlanması için çalışmalar yapan dünya plastik endüstrisi, atık yönetimi ve geri dönüşüm konusu..
Her üç kişiden biri atıklarını geri dönüştürüyor
ÇEVKO Vakfı’nın ambalaj atıklarının geri dönüşümü konusunda tüketici tutum ve davranışlarını ölçmeyi amaçlayan “İstanbul..
Belaruslular faturalarını atıklarla ödeyecek
Belarus'taki Rogaçev şehri sakinlerinin su, gaz ve elektrik borçlarını atıklarla ödeyebilecekleri belirtildi. Belarus'un..
Emirates'ten sürdürülebilirlik örneği
Birleşik Arap Emirlikleri'nin havayolu şirketi Emirates, yüzde 100 geri dönüştürülmüş plastik şişelerden üretilen yeni b..
Plastik sanayicileri geri dönüşüm komisyonu istiyor
Tüketim alışkanlıkları ve alışveriş eğilimleri giderek değişime uğruyor. Dünya ‘kullan-geri dönüştür-tekrar kullan’ anla..
Çevre teknolojileri fuarı REW açılıyor
12. Uluslararası Geri Dönüşüm, Çevre Teknolojileri ve Atık Yönetimi Fuarı REW İstanbul 2016, 28-30 Nisan tarihleri arası..
PAGÇEV’den ekonomiye 422 milyon TL katkı
Türkiye’nin ambalaj atıkları yetkilendirilmiş kuruluşu PAGÇEV çalışmalarında başarıyla ilerliyor. 2015 yılı sonunda 39 b..
Polimer mühendisi Alayurt TÜBİTAK girişimcileri arasında
Yalova Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Polimer Mühendisliği bölümünün ilk mezunlarından olan Soner Alayurt, 2015 yılı..
YUKARI