Bugun...

"pta ithalatı" İLE İLGİLİ HABERLER

Ekonomi Bakanlığı PTA ithalatına soruşturma başlattı
Petkim, İspanya ve Belçika Krallıkları ile Kore’den yapılan tereftalik ithalatını Ekonomi Bakanlığı’na şikayet etti. Pet..
BOPP film ithalatındaki haksız rekabet başvurusu sonlandırıldı
Ambalaj ve etiketleme malzemeleri olarak kullanılan BOPP filmler için yürütülen damping soruşturmasının "önlem alınmaksı..
Biliktü'den plastik sektörü değerlendirmesi
2015 yılında plastik sektörü ihracatının parite kaybına bağlı olarak yüzde 13,7 azaldığını söyleyen Biliktü, "İhracatımı..
ABS hammaddesinde gümrük vergisi kaldırıldı
Bakanlar Kurulu'nun, Tarife Kontenjanı Uygulanması Hakkında Karar'ın yürürlüğe konulması kararı, Resmi Gazete’de yayınla..
İSO'dan plastik sanayicilerine çözüm odaklı seminer
İstanbul Sanayi Odası organizasyonunda düzenlenen toplantıda sorunlarını kamu otoritelerine aktarma imkanı bulan plastik..
İran menşeili polietilene gözetim
Ekonomi Bakanlığı'nın, İthalatta Gözetim Uygulanmasına İlişkin Tebliği, 22 Nisan'da Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlü..
Tebliğ tartışmaları sanayicilerin lehine sonuçlandı
Plastik sanayicilerinin ve sivil toplum kuruluşlarının üç hafta süren mücadelesi sonuç verdi, bu süreç içerisinde üç ker..
Plastik sanayicilerini sevindiren gelişme
17 Şubat 2015 tarihinde yayınlanarak plastik sanayicilerinin hammadde ithalatını zorlaştıran Tebliğ, sektörel örgütlenme..
Tebliğ değişikliği sonrası sanayiciler tedirgin
Ekonomi Bakanlığı'nın tebliği sanayi üretimini durdurma noktasına getirdi. Hammadde ithalatında fiziki olarak uygulanmas..
Ekonomi Bakanlığından PET film ithalatına soruşturma
Hindistan menşeli polietilen tereftalat (PET) filmlerin ithalinde uygulanan sübvansiyona karşı telafi edici vergi şeklin..
YUKARI