Bugun...

"yuvaya dönüşen plastikler" İLE İLGİLİ HABERLER

Plastiksiz denizler için yeni stratejiler araştırılıyor
Washington merkezli Okyanusları Koruma Kurulu (Ocean Conservancy), Asya Pasifik ülkelerinin atık yönetimin yapacakları i..
Gür: “Çevre dostu olmayan plastik olabilir mi?”
Türkiye’nin ilk sivil toplum yapılanmalarından biri olan Plastik Sanayicileri Derneği (PAGDER), Avrupa Birliği Bakanlığı..
PAGEV yasak kararına Fransız kalmadı
Fransa hükümetinin 2020’den sonra biyobozunur malzemelerden üretilmeyen kullan-at plastik bardak, tabak, çatal, bıçak tü..
Gıda ambalajlarına
Fransa'da biyobozunur malzemelerden üretilmeyen tek kullanımlık plastik gıda ürünlerinin kullanımı yasaklandı.
Doğada çözünür plastikler mutfaklar da yerini alıyor
Çevre dostu doğayı koruyan ürünleri hayatımıza sokmanın önemi her geçen gün daha da artıyor. Sedat Tahir A.Ş. kirliliği ..
MMO'dan Elyaf Takviyeli Termoplastik Paneli
Elyaf Takviyeli Termoplastik Malzemeler ve İşleme Teknolojileri konulu panel 30 Nisan Cumartesi günü İstanbul'da gerçekl..
Arçelik’ten yüksek performanslı biyo-plastikler
Arçelik, ultra güçlü ve tamamı biyolojik kaynaklı çevre dostu plastik malzemelerin geliştirileceği Avrupa Birliği Ufuk 2..
Fransız Safic Alcan İnterplast’ın tamamını satın aldı
Merkezi Paris’te bulunan; Çin, Hindistan ve Amerika gibi 25’den fazla ülkede de ofisleri bulunan uluslararası kimyasal ü..
resim yok
Biyo-polimer madde tarım atıklarının nano-maddelerle karışımından oluşuyor ve bu ham maddeler 200 derecede eritiliyor. B..
Temiz denizler için
Denizlerde ne kadar plastik var, 2050’de ne kadar olacak? Bilmiyoruz ama muhtemelen çok olacak. Plastik sayısı balık say..
YUKARI