Bugun...Kimyevi maddeler sektörü Katar'a çıkarma hazırlığında
Tarih: 24-09-2017 23:54:34 + -


Kimya ve alt sektörleri bazında ihracatın artışını desteklemek amacı ile hedef pazarlara ticaret heyetleri düzenleyen İKMİB'in yeni rotası Katar olacak. Katar, son dönemde olumlu yönde gelişen diplomatik ve ticari ilişkiler sebebiyle öne çıkan pazarlar arasında bulunuyor.

facebook-paylas
Tarih: 24-09-2017 23:54

Kimyevi maddeler sektörü Katar'a çıkarma hazırlığında

2,6 milyon nüfusa sahip olan Katar, satın alma gücü paritesine (SGP) göre kişi başına düşen milli geliri en yüksek ülke olarak öne çıkıyor. Körfez Bölgesinin en büyük üçüncü ekonomisi olup, önümüzdeki 4 yıl boyunca Katar’a 220 milyar dolar alt yapı yaptırımı yapılması ön görülmektedir.

 

 

İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İKMİB)'nin ilaç, medikal, kozmetik ve temizlik ürünleri, mutfak eşyaları, inşaat malzemeleri, plastik ve kauçuk, ambalaj, petrokimyasallar başta olmak üzere kimyanın alt sektörlerine yönelik düzenlediği ticaret heyeti 10-14 Aralık 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. 

 

 

Katar'a olan ihracatımız yıllar itibariyle artış grafiği sergilemekte olup, geçtiğimiz yıl 439 milyon dolar ihracat gerçekleştirilmişti.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER ETKİNLİKLER Haberleri

YUKARI