Bugun...KİPLASın yenilenen yönetim anlayışı tanıtıldı
Tarih: 04-11-2017 21:17:48 Güncelleme: 05-11-2017 06:14:48 + -


Türkiye Kimya, Petrol, Lastik ve Plastik Sanayii İşverenleri Sendikası (KİPLAS) yenilenen yönetim anlayışı ve vizyonunu Çalışma Hayatının Geleceği teması ile gerçekleştirdiği etkinlik ile tanıttı.

facebook-paylas
Tarih: 04-11-2017 21:17

KİPLASın yenilenen yönetim anlayışı tanıtıldı

Konuşmacı katılımlı bir akşam yemeği şeklinde organize edilen etkinlikte Türkiye Kimya, Petrol, Lastik ve Plastik Sanayii İşverenleri Sendikası (KİPLAS) Başkanı Feridun Uzunyol, Uluslararası İşverenler Teşkilatı (IOE) Başkanı Erol Kiresepi, Türkiye İşveren Sendikaları Konferasyonu (TİSK) Başkanı Kudret Önen, Petkim Genel Müdür Yardımcısı Kanan Mirzayev ve İntegra Sigorta Genel Müdürü Mert Yücesan konuşmalarıyla yer aldı. 

 

 

Dönem faaliyetlerini sayısal verilerle anlatan KİPLAS Başkanı Feridun Uzunyol, KİPLAS’ın Global Compact imzasının getirdiği yükümlülük ve taahhütlerinden bahsetti ve Birleşmiş Milletlerin Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerine de atıf yaparak çalışma hayatında hep birlikte hareket etmenin kaçınılmazlığına değindi.

 

 

Programın ilk konuşmasını yapan IOE Başkanı Erol Kiresepi “Uluslararası İşverenler Teşkilatı IOE Başkanı sıfatıyla yuvası KİPLAS’ta konuşuyor olmanın gururunu yaşadığını” belirtti. Çalışma Hayatının Geleceği kavramının küresel ölçekte hem işçi hem de işveren teşkilatlarınca tartışıldığından bahseden Kiresepi çalışma hayatında İş Fırsatları, İş Gücü Piyasasının Düzenlenmesi, Kalıcı Şirketler, Gelişmekte Olan Ekonomilerin Sorunları, Yeni Çalışma Hayatında Esneklik, İşyeri Kavramı gibi konularda, yerleşik pek çok anlayış ve alışkanlığın çok büyük değişimler geçireceğini ifade etti.

 

 

Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) Başkanı Kudret Önen'in dikkat çektiği yeni nesil üretim teknolojileri konusunda şunlara değindi; “Bu yeni dönemde artık yazılım konusuna hâkim, akıllı sistemler tasarlayabilen, robotlarla sadece çalışabilen değil, aynı zamanda robot üretebilen mühendisler yetiştirmemiz gerekiyor. Çalışma hayatımızı da, mevzuat ve uygulamalar yönüyle bu yeni sürece adapte etmeliyiz. Milletler arasındaki bugünkü eşitsizliklerin kaynağı, geçmiş dönemlerin fırsatlarıydı. Bugünün fırsatlarını iyi değerlendirenler de kuşkusuz yarının avantajlı kesimi olacak. Sanayinin bu yeni yolculuğunda, devletimizin ve her sektörün üzerine düşeni yapacağına ve Türkiye’nin Endüstri 4.0 devrimine geçişini büyük bir hızla tamamlayacağına inanıyorum.”

 

 

 


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER STK'LAR Haberleri

YUKARI