Bugun...PAGEV genel kurulu yargıya taşındı
Tarih: 28-03-2017 02:32:05 + -


Türk Plastik Sanayicileri Araştırma Geliştirme ve Eğitim Vakfı’nın (PAGEV) 18 Şubat günü gerçekleştirdiği Genel Kurulu için eski başkan Mehmet Uysal tarafından usulsüzlük davası açıldı. Gerekçe olarak seçimli genel kuruldaki oylamanın açık usulle yapıldığı öne sürülürken Genel Kurulda seçime tek listeyle giren mevcut Başkan Yavuz Eroğlu tekrar yönetime seçilmişti.

facebook-paylas
Tarih: 28-03-2017 02:32

PAGEV genel kurulu yargıya taşındı

PAGEV’in 2011-2014 yılları arasında yönetim kurulu başkanlığını yürüten Mehmet Uysal PAGEV'in 18 Şubat günü gerçekleşen genel kurulunu mahkemeye taşıdı. Yöneticiliğini yaptığı vakfın, yasal bir çerçeveye oturması için uğraştığını ifade eden Uysal, Vakfın sorumsuz şekilde yönetilerek, heba edilmesine göz yummayacağını bildirdi.

 

İptal davası açıldı

 

Uysal, “Genel kurul tüzüğe uygun yapılmadı. Seçimin mutlaka kapalı oylamayla yapılması gerekiyor. Fakat bir oldu bitti havasında, açık oylamayla seçim yapıldı. Esasen detaya girersek divan kurulunun oluşturulması esnasında da usulsüzlük var” dedi. Bilanço ve gelir-gider tablolarının oylanmasına karşın tahmini bütçenin açıklanmadığını da dile getiren Uysal, yapılacak her harcamanın şu an için hukuksuz olduğunu savundu. Uysal, genel kurulun iptali için dava açtığını belirterek, sürecin sürdüğünü kaydetti.

 

Vakfın ölçeğinin ötesinde performans göstermesi nedeniyle dikkat çektiğini söyleyen PAGEV Başkanı Yavuz Eroğlu; “Tek aday olunca salondan, zaman kaybetmemek adına açık oylama yapılması talebi geldi. Bu talep de açık mı yoksa kapalı oylama mı olsun diye oylandı. Sonucunda Mehmet Uysal Bey de salonda olmasına karşın itiraz eden kimse çıkmadı. Tahmini bütçe de oylandı” dedi.

 

Eroğlu’nun aile şirketi Credoy Polimer’den de eniştesi Orhan Göçer'in yönetime dahil olması konusundaki eleştirilere de cevap veren Eroğlu, “Bu arkadaşımız endüstri mühendisidir. Şirketiyle milyon dolarlık işler yapıyor. Aynı zamanda Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Plastik, Kauçuk ve Kompozit Sektör Meclisi üyesi ve yetkin biri” açıklamasında bulundu.
Kaynak: DünyaİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER STK'LAR Haberleri

YUKARI