Bugun...Pedallar geri dönüşüm için çevrilecek
Tarih: 18-08-2017 14:18:29 + -


Sürdürülebilir bir çevre ve geri dönüşüm bilinci için Türkiye’nin dört bir yanını dolaşan PAGÇEV bu kez “Bisiklet” ile yola çıkıyor. Bisiklet tutkunlarını çevrenin fahri elçileri olarak gören PAGÇEV, motorlu taşıt kullanımına alternatif olan bisikletin kullanımını özendirecek bir etkinliğe imza atıyor. PAGÇEV ve Beşiktaş Belediyesi’nin işbirliği ile 20 Ağustos günü Beşiktaş Demokrasi Meydanı’ndan başlanacak “Bisiklet Turu”na sağlıklı ve temiz bir çevre isteyen tüm bisiklet tutkunları bekleniyor.

facebook-paylas
Tarih: 18-08-2017 14:18

Pedallar geri dönüşüm için çevrilecek

Türkiye’nin ambalaj atıkları yetkilendirilmiş kuruluşu PAGÇEV (Türk Plastik Sanayicileri Araştırma Geliştirme ve Eğitim Vakfı) Geri Dönüşüm İktisadi İşletmesi) karbon salınımı azaltarak, doğal kaynakların korunması için bisiklet kullanımı bilincini yaygınlaştırmak üzere verdiği desteği özel bir etkinlikle birleştiriyor. “Geri dönüşüm için çevir” sloganıyla yola çıkan PAGÇEV, Beşiktaş Belediyesi işbirliği ile 20 Ağustos 2017 Pazar günü “Bisiklet Turu” düzenlemeye hazırlanıyor. PAGÇEV Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Eroğlu, Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar ve PAGÇEV ekibi de çevre için bisikletini alıp gelen tüm bisiklet tutkunları ile birlikte pedal çevirecek.

 

 

“Geri dönüşüm için çevir” sloganıyla Beşiktaş Demokrasi Meydanı’ndan başlayacak bisiklet turuna katılanlar sahil yolundan Aşiyan Mezarlığı’na ulaşacak. Aşiyan Mezarlığı’na ulaştıktan sonra Beşiktaş’a dönülecek. Toplam 16 kilometre sürecek parkur, yine Beşiktaş Demokrasi Meydanı’nda son bulacak. Turun sonunda PAGÇEV sürpriz hediyeler dağıtacak.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER ETKİNLİKLER Haberleri

YUKARI