Bugun...Pimtaş sanayi üniversitesi olma hedefinde
Tarih: 18-04-2017 23:33:37 + -


Yeni tasarımlara kapı açacak Ar-Ge merkezini devreye alan boru ek parçaları üreticisi Pimtaş Plastik, zamanla mükemmeliyet merkezine dönüşecek söz konusu merkezle plastik sektörünün nabzını tutacak. Kuluçka merkeziyle proje sahiplerini bir çatı altında toplayacak olan firma, ‘sanayi üniversitesi’nin ise öncüsü olmayı hedefliyor.

facebook-paylas
Tarih: 18-04-2017 23:33

Pimtaş sanayi üniversitesi olma hedefinde

Pimtaş Plastik, Okan Üniversitesi işbirliği ile faaliyete geçirdiği Ar-Ge merkezini, Plastik Sanayicileri Derneği (PAGDER)’ne tanıttı. Kocaeli’nin Gebze ilçesinde bulunan Pimtaş Plastik'i ziyaret eden PAGDER Yönetim Kurulu Başkanı Reha Gür ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Pimtaş Plastik Yönetim Kurulu Başkanı Şamil Tahmaz ve Pimtaş Plastik Proje Yöneticisi Özlem Kozankurt'tan Ar-Ge merkezi ve firma hakkında bilgi aldı. Merkezin yalnızca firmaya değil tüm plastik sektörüne fayda sağlayacağını anlatan Tahmaz; “Ar-Ge merkezimizi zaman içerisinde bir mükemmeliyet merkezine dönüştürmek istiyoruz” dedi. Üniversitelerle kurdukları işbirliklerini artırdıklarına değinen Tahmaz; “İlerleyen yıllar için hedefimiz; sanayi üniversitesi” diye konuştu.

 

 

Pimtaş Plastik'in Okan Üniversitesi ile birlikte sadece firma için değil, tüm plastik sektörüne yönelik bir Ar-Ge merkezi kurduğu bilgisini veren Şamil Tahmaz, eğitim bölümünde işletme master eğitimi verdiklerini ifade ederek; "Yaklaşık 20 öğrencimiz var. Civar fabrikaların çalışanları master eğitimi alıyor. Şu anda 1 sınıf açıldı ama ileride başka bölümler de açmak istiyoruz" şeklinde konuştu.

 

 

Pimtaş kuluçkaya yatacak

 

 

Üst yapılanmaya giderek Ar-Ge merkezini mükemmeliyet merkezine dönüştürmek istediklerini kaydeden Tahmaz; "Kuluçka merkezi de kurmak istiyoruz. Kuluçka merkezini Gebze Teknik Üniversitesi, Kocaeli Üniversitesi ve Okan Üniversitesi'nin işbirliği ile kuracağız. Kuluçka merkezi gelişim merkezi gibi çalışacak. Bu proje sahiplerini bir araya getireceğiz. Buluş onlardan, şartlar bizden olacak. Fabrikamızda prototip merkezimiz var. Projelendirme ve ticari yapıyı analiz ediyoruz, daha sonra ürün haline getiriyoruz. Bir sonraki hedefimiz ise sanayi üniversitesini kurmak” açıklamalarında bulundu.
Kaynak: Sanayi GazetesiİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER ŞİRKETLER Haberleri

YUKARI