Bugun...Polinas Plastik, Propak Ambalaj’ı aldı
Tarih: 24-09-2017 23:55:56 + -


Gözde Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş.’nin dolaylı bağlı ortaklığı Polinas Plastik Sanayii ve Ticareti A.Ş., Propak Ambalaj Üretim ve Pazarlama A.Ş.’nin 47 milyon Euro hisse değeri üzerinden devralınmasına ilişkin hisse satım ve alım anlaşmasını imzaladı.

facebook-paylas
Tarih: 24-09-2017 23:55

Polinas Plastik, Propak Ambalaj’ı aldı

Gözde Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş.’nin dolaylı bağlı ortaklığı Polinas Plastik Sanayii ve Ticareti A.Ş., Propak Ambalaj Üretim ve Pazarlama A.Ş.’nin 47 milyon Euro hisse değeri üzerinden devralınmasına ilişkin hisse satım ve alım anlaşmasını imzaladı. İşlemin kapanışını müteakip, Polinas, Propak Ambalaj’ın yüzde 90 hissesine sahip olacaktır.

 

 

Propak Ambalaj Türkiye baskılı esnek ambalaj sektörünün lider üreticileri arasında yer almaktadır. Türkiye ambalaj sektörü için önem teşkil eden bu işlemde Gözde Girişim ve Polinas’ın finansal danışmanlığını ÜNLÜ & Co gerçekleştirdi.

 

Yıldız Grubu şirketi olan Gözde Girişim, bünyesinde bulunduğu grubun temel özelliklerinden ve kabiliyetlerinden faydalanarak girişimci, lider ve esnek bakış açısıyla farklı sektörlerdeki yatırımlarını tek çatı altında toplayarak yüksek getiri sağlayan bir yatırım şirketidir. Gözde Girişim, Polinas ve Türkiye ambalaj sektörü için önem teşkil eden bu işlemin finansal danışmanlığını ÜNLÜ & Co gerçekleştirdi.

 

 

Satın alma anlaşmasının başarıyla imzalandığını belirten ÜNLÜ & Co Kurumsal Finansman Birimi Yönetici Direktörü Simge Ündüz, anlaşmanın Gözde Girişim ve Polinas’ın ambalaj sektöründeki mevcut varlığına değer katacağına ve sektördeki yerini daha da önemli bir yere taşıyacağına dikkat çekti. Ündüz, “Gözde Girişim ve Polinas için ambalaj sektöründe önem taşıyan bu işlem için danışmanlık vermekten dolayı çok mutluyuz. Gözde Girişim ve Polinas bu satın alma işlemiyle ambalaj sektöründeki yerini daha da kuvvetlendirmiştir.” ifadelerini kullandı.

 

 

Polinas hakkında

 

 

1982 yılında Türkiye’nin ilk BOPP (Çift Yönde Gerdirilmiş Polipropilen) film üreticisi olarak Manisa’da kurulan Polinas, sektörde lider ve öncü konumundadır. Kuruluşundan bu yana BOPP filmler ve sonrasında 90’lı yıllardan itibaren CPP filmler ile 2012’deki yatırımı sonrası BOPET (çift yönde gerdirilmiş polyester) filmlerle “Esnek ambalaj sektöründe” hizmet veren Polinas, gıda ve gıda dışı esnek ambalaj filmlerinin üretimini gerçekleştirmektedir. Mevcut üretim kabiliyeti ve ürün portföyü ile Polinas Türkiye’nin ve Avrupa’nın lider kuruluşları arasındadır.

 

 

Propak Ambalaj hakkında

 

 

Temelleri 1977 yılında atılmış olan Propak Ambalaj, Anadolu Ecopak üretim tesisinin Serdar Çetin tarafından satın alınmasıyla 2006 yılında kurulmuştur. 2011 yılında çoğunluk hissesi özel sermaye fonu, TPACK, tarafından satın alınan Propak, flexo ve rotogravür baskı kabiliyeti ile Türkiye’nin lider baskılı esnek ambalaj üreticilerindendir. 


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER ŞİRKETLER Haberleri

YUKARI