Bugun...Sipil’in otomasyon yatırımı ek istihdam kapısı açacak
Tarih: 07-09-2017 10:43:44 + -


Sipil Plastik otomasyon alanında teknolojik yatırımlarıyla kalite ve verimliliği en üst seviyeye taşıyor. Sipil Group işletmelerinden Sipil Plastik Manisa ve Eskişehir’de uzun yıllardır faaliyetlerini sürdüren üretim merkezlerinde beyaz eşya, ısıtma-soğutma, otomotiv ve diğer sektörlere sağladığı plastik parçaları ve komponentleri artık robot ve otomasyon teknolojisi ile üretecek.

facebook-paylas
Tarih: 07-09-2017 10:43

Sipil’in otomasyon yatırımı ek istihdam kapısı açacak

Ülkemizin önde gelen beyaz eşya ana sanayilerin ve markaların tamamına hizmet veren Sipil Plastik işletmelerinde 2017 yatırım planları kapsamında robot ve otomasyon sistemleri yatırımları gerçekleştirildi. 

 

 

Ulusal ve uluslararası rekabet ortamında işletmelerinin kalite, performans ve verimliliğin arttırılması ve sürekli hale getirilmesinin teknolojik yenilikleri takip etmekten geçtiğini vurgulayan Sipil Plastik İşletmeler Yöneticisi Fatih Candan plastik işletmelerinde 2 yıl önce Sanayi 4.0 yolculuğunu başlattıklarını, bu kapsamda Eskişehir’de 14 adet, Manisa’da 7 adet olmak üzere 5 eksenli toplam 21 adet robot yatırımı gerçekleştirdiklerini belirtti. Candan; “Bu yatırım hamlesiyle müşterilerimizin kalite ve performans beklentilerinin üzerine çıkarak, tam müşteri memnuniyetini sağlamak ve iş hacmimizi yeni sektörlerde de genişletmeyi planlıyoruz” dedi. 

 

 

Sipil Group Başkan Yardımcısı Mekatronik Mühendisi Hasan Okyar Bayraktar ise Sipil Plastik üretim tesislerine yaptıkları 2 milyon lirayı aşan robot, otomasyon ve yazılım teknolojileri yatırımıyla yeni çalışma alanları oluşturmayı, kapasitelerini arttırmayı ve böylece ek istihdam yaratmayı planladıklarını söyledi. Bayraktar, “8 ay boyunca süren araştırma, projelendirme ve ön hazırlık süreçlerinin ardından robot yatırımlarımızı tamamladık. Eylül ayından itibaren robot, otomasyon ve yazılım alanlarındaki teknolojik alt yapıyla üretimlerimize devam edeceğiz. Böylelikle tüm üretimlerimizde sıfır hata hedefiyle verimliliğimizi ve kalitemizi en üst seviyeye taşıyacağız” dedi. Bayraktar ayrıca, bu yatırımın Sipil Group’un 10 yıllık “Katma Değerli Üretim Dönüşümü” stratejisi kapsamında önemli bir adım olduğunu, sektörlerinde Sanayi 4.0 dönüşümünün öncülerinden olma hedefiyle 2018 yılında da daha yüksek hacimli otomasyon ve yazılım yatırımları yapacaklarını sözlerine ekledi.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER ŞİRKETLER Haberleri

YUKARI