Bugun...Sütçü: "Güvenlik güçlerimize minnet borcumuz var"
Tarih: 21-05-2016 21:55:59 + -


Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi (AOSB) Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Sütcü, devletin bekası ve milletin huzuru için gözlerini kırpmadan canlarını feda eden şehitlere, gazilere ve şu an ülke savunması için kahramanca mücadele veren güvenlik güçlerine herkesin minnet borcu bulunduğunu belirterek, “Bizler de sanayiciler olarak; istihdam oluşturup, insanların evlerine ekmek götürmelerini sağlayarak bu borcumuzu ödemeye çalışıyoruz” dedi.

facebook-paylas
Tarih: 21-05-2016 21:55

Sütçü:

Çukurova Plastik Sanayicileri Derneği’nin (Çukurova PLASDER), sektör temsilcilerini her ay düzenli olarak bir araya getirdiği Anemon Oteli’ndeki kahvaltıda konuşan AOSB Başkanı Bekir Sütcü, toplantıyı organize eden Çukurova PLASDER yönetimine ve işlerinden fedakarlık ederek toplantıya katılan sektör temsilcilerine teşekkür etti.

 

 

Terörle mücadelede şehit düşen güvenlik güçlerine Allah’tan rahmet dileyerek konuşmasına başlayan Bekir Sütcü, “Bizim bugün burada kahvaltı yapmamızı, güvenliğimizi, işletmelerimizin başında olmamızı sağlayan kahraman güvenlik güçlerimize minnet borcumuz var” diye konuştu.

 

 

“Bu memlekette rahat bir şekilde yaşıyorsak, Adana’da nefes alıyorsak bunun bir bedeli var” diyen Sütçü, şöyle devam etti: “Bu bedeli bir şekilde ödeyeceğiz. Kimi arkadaşımız devlet memuru olup, hizmet ederek bu bedeli ödüyor, kimi arkadaşımız çuvalcılık yaparak, geri dönüşümcülük yaparak, boru üreterek ödüyor. Bizler sanayiciler olarak, istihdam oluşturup, ekonomiye katkı sunarak bu borcu ödüyoruz. İstihdam oluşturup,insanların evlerine aş, ekmek götürmelerini sağladığınız için hepinizden Allah razı olsun.”

 

 

“Plastik sektöründe rekabet yoğun”

 

 

Plastik sektörünün önde gelen firmalarından Abdioğulları Plastik ve Ambalaj Sanayi A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Başkanı da olan Bekir Sütçü, daha sonra plastik sektörüne giriş hikayesini anlatarak, çuvalcılığın baba mesleği olduğunu söyledi. Yıllar önce çuval alım satımı yapan küçük bir işletmeyken bugün kurumsal bir şirkete dönüştüklerini belirten Sütçü, “1996’da sanayiciliğe başladık, şu an 20 yılı bitirdik. Biz işin vitrinindeyiz, asıl emek diğer tarafta çalışan kardeşlerimizin. Bugüne geldiğimizde Abdioğulları; 1200 çalışanı olan, sektörün önde gelen şirketlerinden biri. Sektörde son yenilikleri, teknolojiyi takip eden bir işletme” şeklinde konuştu.

 

 

Plastik sektörüne girdiklerinde 15-20 firma varken, bugün bu sayının 50-60 civarında olduğunu ifade eden Sütcü, sektörde yoğun bir rekabet ortamı bulunduğunu kaydetti.

 

 

Plastik sektöründe faaliyet yürüten firmalar arasında kültürel, mesleki, ticari ve teknik konularda iş birliğini sağlamayı amaçlayan Çukurova PLASDER’in Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Onatça da, toplantının sponsorluğunu üstlenen Abdioğulları Plastik ile Ortadoğu Alüminyum’a teşekkür etti.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER STK'LAR Haberleri

YUKARI