Bugun...Tiritoğlu: "Çalışanlarımızı mesleki eğitim ile destekliyoruz"
Tarih: 24-09-2017 23:39:42 + -


Dünya genelinde büyük potansiyele sahip olan plastik ve ambalaj sektörü, ülkemizde de oldukça önemli arz ediyor. Sektörün büyüklüğü sorunları da beraberinde getiriyor. Bu sıkıntılardan bir tanesi de nitelikli elaman açığı. Bu alanda üretim yapan firmalar, sektörde meslek okullarının açılması ve yeni projelerin üretilmesine destek vererek sektördeki sıkıntıları gidermeyi amaçlıyor.

facebook-paylas
Tarih: 24-09-2017 23:39

Tiritoğlu:

Plastik ve ambalaj sektöründeki kalifiye eleman sıkıntısı, firmaları sektörde değişim ve gelişme konusunda, yeni projeler ve yöntem arayışına sokarken fleksibıl ambalaj üreticilerinden Sedat Tahir A.Ş. kalifiye eleman sıkıntısı sebebiyle kadrolarını kendilerinin eğitmek zorunda olduklarının belirtiyor.

 

 

Tecrübeli ve yetişmiş personelin yeterince olmamasının plastik sektörünün en büyük problemlerinden biri olduğuna dikkat çeken Sedat Tahir A.Ş. İş Geliştirme Koordinatörü Gökhan Tiritoğlu mesleki eğitim veren okullar ile işbirliği yaparak projeler ürettiklerini belirtiyor. Tiritoğlu; "Temel olarak mesleki eğitim almış kişileri özel eğitimlerle, iş başı eğitimleriyle destekleyerek ve bire bir ilgilenerek pozisyonlarına adapte etmeye çalışıyoruz. Yıllık eğitim takvimlerimize mutlaka kişisel gelişimlerini destekleyecek ve performanslarını geliştirecek eğitimler ekliyoruz. Çalışanlarımızın şirketimizde yapılan her işin, üstlenilen her görevin şirketimizin gelişimine katkı sağlayacağını ve kendilerini değerli hissetmelerinin çok önemli olduğunu düşünüyoruz." dedi. 

 

 

Tiritoğlu, eğitim hayatında bu konuda yol almak isteyen öğrencilerin de aslında nasıl yol alacakları konusunda danışmanlara ihtiyaç duyduğunun altını çizerek, sektörün ihtiyacı olan kalifiye elemanların plastik eğitimi veren bölümlerde veya endüstri meslek okullarında eğitim görmeleri konusunda bilgilenmelerinin şart olduğunu dile getirdi.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER ŞİRKETLER Haberleri

YUKARI