18 plastik firması TTM’de öncü oldu

  18 plastik firması TTM’de öncü oldu
   Poex

   Türkiye’nin ihracatını artırmayı hedefleyen ve projeden yararlanıcı firmaların ürünlerini sergilemelerine imkan tanıyan Türkiye Ticaret Merkezleri (TTM) 4 kıtada bulunan 7 ülkede faaliyete başlıyor. Ekonomi Bakanlığı tarafından başlatılan ve Türkiye İhracatçılar Meclisi’yle (TİM) koordineli bir şekilde yürütülen Türk Ticaret Merkezleri’ne plastik sektöründen 18 firma dahil oldu.

   “Türkiye Ticaret Merkezleri Projesi” kapsamında 2010/6 sayılı tebliğin avantajlarını, yararlanıcı şirketlerin yurt dışında gerçekleştirilen tanıtım, marka tescil giderleri ve “Türkiye Ticaret Merkezleri”ne ilişkin giderlerin yönetilmesi için TİM Tanıtım Organizasyon İç ve Dış Ticaret A.Ş. (TİM A.Ş.) kuruldu. TİM A.Ş yurtdışında şirket kurmak, bu şirketler aracılığı ile uygun lokasyonlarda kiralama/satın alma yöntemleri ile “Türkiye Ticaret Merkezleri” kurmak, bu merkezlerin işletim ve lojistik yönetimini gerçekleştirmek, istihdam, tanıtım, proje ve destek aşamalarını takip etmek ve devlet destek işlemlerinin başvuru sürecini ve bu sürecin sonuçlandırılmasını tamamlamakla yükümlü olacak.

   ABD’nin Şikago kentinde açılan TTM’de Akyüz, Bora, Çetin, Kastamonu, Mete ve Özge Plastik yer alırken İran’ın başkenti Tahran’da açılan TTM’de ise Adco, Ah Sen, Aksuvital, Conval, Çetin, Froma Kimya, Haver, Nurteks, Olcay Ofset, Özge, Polmed, RGS, Sırdaş, Taç Mutfak Eşyaları ürünlerini sergileme imkanı tanıyor. İngiltere, Almanya, İtalya, Birleşik Arap Emirlikleri ve Kenya TTM’lerin bulunduğu diğer ülkeler arasında yer alıyor.

   Proje kapsamında Türkiye Ticaret Merkezleri’ne dair  kira, yönetici ve tanıtım harcamaları Ekonomi Bakanlığı tarafından belirlenen Hedef ve Öncelikli Ülkelerde yüzde 75, diğer ülkelerde yüzde 60 oranında desteklenmekte olup özellikle yurtdışı pazarlara açılmakta zorluk çeken orta ve küçük ölçekli firmaların uluslararası pazarlara erişiminin kolaylaştırılacağı Türkiye Ticaret Merkezleri’ne başvurular İşbirliği Kuruluşları aracılığıyla iletebilmektedir.

   ZİYARETÇİ YORUMLARI

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

   BİR YORUM YAZ