Adel, iş hayatında kadınları desteklemeye devam ediyor

  Adel, iş hayatında kadınları desteklemeye devam ediyor
   Poex

   Kadınların iş hayatında aktif olmalarını destekleyen Adel Kalemcilik’te; üst düzey yöneticilerin yüzde 35’i, Ar-Ge ekibinin ise yüzde 59’u kadın çalışanlardan oluşuyor.

   50 yılı aşan tecrübesiyle Türkiye kırtasiye sektörünün lider firması olan Adel Kalemcilik, “Kalite, Yenilikçilik, Başarma Tutkusu ve İyilik” olmak üzere 4 temel değeri ile “Hayallerini şekillendirmek, renklendirmek ve iz bırakmak isteyen herkesin hayatında olma” vizyonuyla çalışıyor ve nesillerin gelişimine eşlik ediyor.

   Uzun yıllardır hem en çok kadın çalışan sayısına hem de en çok kadın yöneticiye sahip gruplardan biri olan Anadolu Grubu’nun çatısı altında yer alan Adel Kalemcilik, kadının iş hayatındaki rolünü önemsiyor, fırsat eşitliğine inanıyor ve bunu tüm uygulamalarında esas alıyor. Türkiye ortalamasının üzerinde kadın çalışan sayısı ile iş hayatında örnek teşkil etmeye devam eden şirkette yaklaşık yüzde 30’unu kadınların oluşturduğu 386 çalışan bulunuyor. Üst yönetim ekibinin yüzde 35’i, Ar-Ge çalışanlarının ise yüzde 59’u kadınlardan oluşuyor. Adel Kalemcilik, geçtiğimiz dönemlerde saha satış ekibinde gerçekleştirdiği organizasyonel yapılanmayla beraber eğitim, deneyim, yetkinlik, ekip yönetimi becerisi gibi somut kriterler üzerinden değerlendirmelerini yaparak kadın çalışan oranını yüzde 10’dan yüzde 35 seviyelerine çıkarttı.

   Adel Kalemcilik Genel Müdürü Evrim Hizaler; “Adel Kalemcilik olarak, kadın istihdamını ve iş yaşamında eşit temsil hakkını, sürdürülebilir kalkınmanın ve gelişimin vazgeçilmez bir unsuru olarak ele alıyoruz. Bir kadın yönetici olarak ben de kadın istihdamının artırılmasının hepimizin ortak hedefi olması gerektiğini düşünüyorum ve Türkiye ortalamasının üstünde kadın çalışan sayısı ile iş hayatında örnek teşkil ettiğimiz için de gurur duyuyorum” dedi.

    

   Sektörden gelişmeleri takip etmek için bu bağlantıyı takip ederek yalnızca yöneticiler tarafından mesaj gönderilebilen WhatsApp grubumuza katılabilirsiniz: https://chat.whatsapp.com/49jJ8XuxSSWK32KkAWiRJ7

   Sitemizde yer alan haberlerle ilgili detaylı bilgi ve sorularınız için destek@plastonline.com üzerinden veya takip eden WhatsApp bağlantısı üzerinden sorularınızı yöneltebilirsiniz; api.whatsapp.com/send?phone=905544041381

   ZİYARETÇİ YORUMLARI

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

   BİR YORUM YAZ