Adel, oyuncak sektörüne giriyor

  Adel, oyuncak sektörüne giriyor
   Poex
   Kırtasiye sektörünün önemli markalarından Adel Kalemcilik, Türkiye’de yaklaşık 500 milyon liralık büyüklüğe sahip oyuncak sektörüne de girdi. Genel Müdür Evrim Hizaler, “Pazarın potansiyeli büyük” dedi.

   Adel Kalemcilik, artık oyuncak sektöründe de yer alacak. Şirket bu anlamda 2013’te kendi oluşturduğu oyuncak markası Adeland’ın yanına Mattel, Auldey, Lotus, WOW ve NICI gibi uluslararası markaları da ekledi. Konuyla ilgili konuşan Adel Kalemcilik Genel Müdürü Evrim Hizaler, Türkiye’de toplam nüfusun yüzde 25’e yakınının 0-14 yaş arası çocuklardan oluştuğuna dikkat çekerek, “Oyuncaklar çocukların zihinsel ve bedensel gelişimine katkı sağlayan en önemli araçlardır. Adel olarak 46 yıldır kırtasiye sektöründe olduğu gibi oyuncak sektöründe de sağlıklı, güvenilir ve eğitici ürünlerle piyasaya girdik. Çocuklarımızı AB standartlarına sahip sağlıklı oyuncaklarla eğlendirirken, yeteneklerini ve yaratıcılıklarını geliştirmeyi amaçlıyoruz” diye konuştu.

   İlk çeyrekte 78,6 milyon TL ciro

   Türkiye’deki oyuncak pazarının yıllık 450-500 milyon liralık bir hacmi olduğunu söyleyen Hizaler, Türkiye’de oyuncak için ayda ortalama 24 TL harcandığını kaydetti. Türkiye’de oyuncak sektörünün güçlü bir potansiyeli olduğuna dikkat çeken Hizaler, “46 yıllık deneyim ve güçlü bayi ağımızın etkisiyle oyuncak sektörünün de önemli kuruluşlarından biri olmayı hedefleiyoruz” diye konuştu. Bu yılın ilk çeyreğine ilişkin de değerlendirmelerde bulunan Adel Kalemcilik Genel Müdürü, şirketin ilk çeyrekte net satışlarını yüzde 21,3 artırdığını ve 78,6 milyon TL’lik net ciro elde ettiklerini söyledi.

   Çift haneli büyüyecek

   Başarılı bir 2014 yılı geride bıraktıklarını ifade eden Hizaler, 2015 yılı stratejik iş planı çerçevesinde, satış gelirlerinde bir önceki yıl seviyesine yakın bir büyüme hedeflediklerini söyledi. Hizaler geçen yılın rakamlarına paralel bu yıl da çift haneli bir büyüme gerçekleştirmeyi hedeflediklerini kaydetti. Hizaler, gerek üretim, gerek istihdam açısından ülke ekonomisine katkı sağlamayı öncelikli hedefi olarak belirleyen Adel’in “sürdürülebilir büyüme” politikasıyla hareket ettiğini söyledi. Hizaler’in verdiği bilgiye göre, Adel son 5 yıl içerisinde yaklaşık 2 kat artış ile 2014 yılında 221.3 milyon TL net ciroya ulaştı. Net kârı ise 28 milyon TL olarak gerçekleşti.

   Yeni fabrika Çayırova’ya

   6 yıldır Kartal’daki mevcut yerleşkesinde faaliyetlerini sürdüren Adel, 2015 yılı içinde yeni üretim tesisine taşınıyor. Hizaler’in verdiği bilgiye göre, Çayırova’daki yeni üretim tesisinin toplam alanı 36 bin metrekare. Hizaler, yeni tesis ile birlikte verimlilik artırıcı çalışmalara devam edeceklerini söyledi. Hizaler, Kartal’daki arsanın da ihale yoluyla satılacağını dile getirdi.

   Kaynak: Dünya

   ZİYARETÇİ YORUMLARI

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

   BİR YORUM YAZ