Aktaş Holding’e Önemli Ödül

  Aktaş Holding’e Önemli Ödül
   Poex

   Hava süspansiyon sistemi üretiminde dünyanın en büyük firmaları arasında yer alan Aktaş Holding, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası tarafından düzenlenen “Ekonomiye Değer Katanlar 2013” ödül töreninde “AR-GE ve İnovasyon” kategorisinde ödüle layık görüldü.

   Hava süspansiyon körüğü sektöründe Türkiye’de lider, dünyada da ilk üç firma arasında bulunan Aktaş Holding, yerel ve ulusal çapta kazandığı ödüllere bir yenisini daha ekledi.

   Aktaş Holding, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’nın (BTSO) Bursa’dan ekonomiye değer katan firmaları ödüllendirdiği ‘Ekonomiye Değer Katanlar-2013” ödül töreninde, “AR-GE ve İnovasyon” kategorisinde ödüle layık görüldü.

   BTSO tarafından bu yıl 40.sı düzenlenen ve farklı kategorilerde Bursa’nın fark yaratan şirket ve girişimcilerinin ödüllendirildiği anlamlı gecede, AR-GE ve İnovasyon alanında ödül almaya hak kazanan Aktaş Holding adına ödülü, Aktaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Şahap Aktaş aldı.

   Şahap Aktaş : “AR-GE, Ülkemizi Geleceği”

   BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay ve BTSO Meclis Başkanı Remzi Topuk’un elinden ödülünü alan Aktaş, böylesine anlamlı bir ödüle layık görülmenin haklı gururunu yaşadıklarını kaydetti.

   Aktaş Holding olarak AR-GE ve inovasyon alanına büyük önem verdiklerini belirten Aktaş, kazanılan bu anlamlı ödülün kendilerini daha da teşvik edeceğine inandığını söyledi.

   Şahap Aktaş; “Bugün Aktaş Holding olarak Bursa’dan başladığımız yolculuğumuzda Çin, Almanya, Brezilya, ABD ve Bulgaristan gibi birçok ülkede yatırım yaptık. Ancak doğduğumuz kent olan Bursa’da ödül alıyor olmak ayrı bir keyif. AR-GE ülkemizin geleceği için büyük önem taşıyor. Katma değerli üretim için AR-GE’ye ayrılan payı arttırmalıyız” dedi.

   Yapılacak yeni yatırımlarla birlikte, Bursa ve ülke ekonomisine katma değer oluşturmaya devam edeceklerini aktaran Aktaş, teknoloji ve bilginin ön planda olduğu yeni dünya düzeninde, küresel çapta sürdürülen çalışmalarla birlikte ivmeyi daha da yukarıya çıkarmayı hedeflediklerini ifade etti.

   ZİYARETÇİ YORUMLARI

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

   BİR YORUM YAZ