Alman esnek yalıtım malzemeleri üreticisi Türkiyeden şirket satın aldı

  Alman esnek yalıtım malzemeleri üreticisi Türkiyeden şirket satın aldı
   Poex

   Ekipman yalıtım piyasasına ilişkin esnek yalıtım köpüklerinde dünya lideri ve ayrıca tasarımı yapılmış köpüklerde önde gelen tedarikçilerinden olan Armacell, OneFlex markasıyla faaliyet gösteren, Bursalı yalıtım malzemeleri üreticisi Das Yalıtım’ı satın aldı.

   2010 yılında Bursa Nilüfer Organize Sanayi Bölgesi’nde kurulan, ısı yalıtımı amaçlı olarak kullanılan elastomerik kauçuk köpüğü üretiminde faaliyet gösteren Das Yalıtım, Almanya merkezli esnek yalıtım köpükleri üreticisi Armacell tarafından satın alındı.

   Satın alma ile Armacell’in Ortadoğu bölgeleri genelindeki etki alanını da güçlendireceğini ifade eden Armacell International İcra Kurulu Başkanı Patrick Mathieu, “OneFlex’in ürün aralığı – elastomer esaslı borular ve levhalarla birlikte – Gelişmiş Yalıtım bölümündeki portföyümüze çok iyi uyum sağlamakta ve ürün kapasitelerimizi ise, önemli ölçüde zenginleştirmektedir, bu satın alma ile birlikte, Armacell gerçekten de,  dünya genelinde bir farklılık yarattığını göstermektedir. Bizler, bu mükemmel temeli, gelecek-dönem hedefine odaklı pazarlara coğrafik olarak erişmemizi daha da genişletmek için kullanacağız.” dedi.

   Merkez ofisleri İstanbul’da ve üretim ve üretim birimi ise Bursa’da olan OneFlex, esnek, kapalı-hücre elastomerik yalıtım malzemelerini esas alan inşaat teknolojisinin üretimi ve satışı konusunda uzmanlaşmaktadır. Şirket, aynı isim altındaki markası ile ülke genelinde isim yapmayı başarmıştır. OneFlex, 2014 yılında 26 milyon TL’den daha fazla bir gelir elde etmiştir.

   Ortadoğu, Afrika ve Güneydoğu Avrupa’da – ve özellikle de Türkiye’deki- yalıtım malzemeleri pazarı, artan büyüme oranları ile karakterize edilmektedir. Armacell ile OneFlex’in güçlü Pazar konumlarını muhafaza ettikleri esnek yalıtım malzemeleri segmentindeki talep devamlılık ve sürdürülebilirlik arz eden büyümeyi işaret etmektedir.

   ZİYARETÇİ YORUMLARI

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

   BİR YORUM YAZ