Aloxe, RPET’te Avrupa lideri olacak

  Aloxe, RPET’te Avrupa lideri olacak
   Poex

   Fransa, Polonya ve İtalya’da üretim tesisleri bulunan Hollanda menşeili Aloxe, halihazırda üretim yaptığı 3 ülkede PET geri dönüşümüne 50 milyon Euro’luk yatırım duyurdu. Avrupa’da 120 bin ton işleme kapasitesine sahip Aloxe, geri dönüştürülmüş PET’te Avrupa’nın bağımsız lideri haline gelecek.

   Aloxe, Nisan 2023’te Fransa’da 35 bin ton kapasiteli yeni bir tesisin devreye alınması ile ek 20 bin ton kapasiteye sahip olacak. 2024 baharından itibaren ise ilave 40 bin ton ekstrüzyon kapasitesi ile Polonya’daki kapasitesini geliştirmeyi planlıyor.

   2021’de Fransa’da Loreco Plast Recyclage’ın, Ağustos 2022’de Polonya’da Elcen firmalarının satın alınmasından sonra İtalya’da da üçüncü tesis satın almasını yaptı.

   Avrupa Birliği regülasyonlarının yönlendirdiği üzere, 2025’te içecek ambalajlarında yüzde 25, 2030’da ise yüzde 30 geri dönüştürülmüş malzeme kullanılması gerekliliği içecek endüstrisinde PET geri dönüşüm malzemeleri için ihtiyacı her geçen gün büyütüyor.

   Gıda, kozmetik, ilaç veya ev ve kişisel bakım gibi sektörler de geri dönüştürülmüş içerik kullanımını taahhüt ediyor.

   Endüstrinin sürdürülebilir ambalajlama hedeflerine ulaşmalarını desteklemek için çalışmaya devam edeceklerini söyleyen Aloxe İcra Direktörü Arnaud Piroëlle, “Önde gelen hızlı tüketim ürünleri sektörü oyuncuları ve plastik ambalaj üreticileri ile onlara yüksek kaliteli geri dönüştürülmüş PET tedarik etmek için ortaklık kurmayı hedefliyoruz” açıklamasını yaptı.

   Şirket, geri dönüşümde 20 yılı aşkın bir deneyime sahip ve gıdaya uygun geri dönüştürülmüş PET üretiyor. Aloxe, Avrupa çapındaki müşteriler için büyük miktarlarda tedarik sağlama yeteneğinin yanı sıra kalitelerinin ve bunu tutarlı tutmanın önemi ile çalışmalarını sürdürüyor.

    

   Sektörden gelişmeleri takip etmek için bu bağlantıyı takip ederek yalnızca yöneticiler tarafından mesaj gönderilebilen Telegram grubumuza katılabilirsiniz: https://t.me/plastonline

   Sitemizde yer alan haberlerle ilgili detaylı bilgi ve sorularınız için destek@plastonline.com üzerinden veya takip eden WhatsApp bağlantısı üzerinden sorularınızı yöneltebilirsiniz; api.whatsapp.com/send?phone=905544041381

   ZİYARETÇİ YORUMLARI

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

   BİR YORUM YAZ