Ambalaj sektörünün büyük buluşması “İstanbul”da

  Ambalaj sektörünün büyük buluşması “İstanbul”da
   Poex

   Ambalaj Sanayicileri Derneği (ASD) ve Reed TÜYAP işbirliği ile düzenlenen 26. Avrasya Ambalaj İstanbul Fuarı, bu yıl 20-23 Ekim tarihlerinde kapılarını açacak. Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek fuarda yurtiçi ve yurtdışından 1000’in üzerinde katılımcı yer alacak.

   Ambalaj sektörünü İstanbul’da buluşturacak olan Avrasya Ambalaj İstanbul Fuarı’nın 26.’ncısı Ambalaj Sanayicileri Derneği (ASD) ve Reed TÜYAP işbirliği ile 20-23 Ekim tarihlerinde Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde kapılarını açacak. 60 binin üzerinde yerli ve yabancı ziyaretçiyi ağırlamaya hazırlanan fuar bu yıl ilk kez hibrit olarak da düzenlenecek ve katılımcılara fiziksel fuar ortamının yanı sıra Business Connect Programı üzerinden dijital ortamda iş bağlantıları kurma fırsatı da sunulacak.

   Her yıl olduğu gibi bu yıl da sektör temsilcileri için verimli bir iş geliştirme platformu olmasının hedeflendiği fuar, aynı zamanda 100’ün üzerinde ülkeden gelecek 1000’e yakın VIP ziyaretçi ile de etki alanını genişletmeyi planlıyor.

   Üretilenin en az yarısı ihraç edilmeli

   Ambalaj sektörü olarak her geçen gün daha çok ihracat yapmayı amaçladıklarını vurgulayan Ambalaj Sanayicileri Derneği (ASD) Başkanı Zeki Sarıbekir, “Ambalaj sektörü olarak bu yılın ilk yarısında 3 milyar 44 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirerek önceki yılın aynı dönemine kıyasla miktar olarak yüzde 6, değer olarak yüzde 26 artış yakaladık. 2020’nin ilk yarısında 1,39 milyon ton olan toplam ambalaj ihracatımız, 2021’in aynı döneminde yüzde 6’lık artışla 1,48 milyon ton olarak gerçekleşti. Sektör olarak bu dönemde pandemiye rağmen 1 milyar 222 milyon dolarlık dış ticaret fazlamız ile ülke ekonomisine katkı sunmaya devam ettik. Avrasya Ambalaj Fuarımız sektör ihracatımızı daha da yukarılara çekmemize her sene olduğu gibi bu sene de büyük fayda sağlayacak.” dedi.

   Fuarda esnek plastik, sert plastik, cam, metal ambalaj, kağıt, karton, oluklu mukavva, ahşap ambalaj, ambalaj makineleri, etiket, diğer yardımcı ambalaj malzemelerinin yanı sıra; ambalaj baskı teknolojileri, oluklu mukavva-kağıt-karton ambalaj üretim teknolojileri üreten firmalar ile ambalaj tasarımcıları hedef kitleleriyle bir araya gelecek.

   Geleceğin ambalaj tasarımcılarına burs

   Ambalaj Sanayicileri Derneği (ASD) ve Avrasya Ambalaj İstanbul Fuarı organizatörü Reed TÜYAP Fuarcılık işbirliği ile düzenlenen 17. Ambalaj Tasarımı Ulusal Öğrenci Yarışması’nın ödül töreni de fuarın açılış günü yapılacak.

   Toplam 92 projenin yarıştığı ve 18 projenin finale kaldığı yarışmanın ilk üç sırayı alan projeleri, mansiyon ve sertifika ödüllerinin açıklanacağı tören sonrasında birinciye 6 bin TL, ikinciye 4 bin TL, üçüncüye ise 3 bin TL para ödülü verilecek. Mansiyon alan üç öğrenci ise 1.500 TL ile ödüllendirilecek. Ayrıca yarışmada ilk üçe giren öğrenciler, para ödülünün yanı sıra öğrenim hayatları boyunca yılda 12 ay karşılıksız ASD & TÜYAP Öğrenim Bursu almaya hak kazanırken, projeler fuar boyunca özel olarak hazırlanacak alanında sergilenecek.

    

   Sektörden gelişmeleri takip etmek için bu bağlantıyı takip ederek yalnızca yöneticiler tarafından mesaj gönderilebilen Telegram grubumuza katılabilirsiniz: https://t.me/plastonline

   Sitemizde yer alan haberlerle ilgili detaylı bilgi ve sorularınız için destek@plastonline.com üzerinden veya takip eden WhatsApp bağlantısı üzerinden sorularınızı yöneltebilirsiniz; api.whatsapp.com/send?phone=905544041381

   ZİYARETÇİ YORUMLARI

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

   BİR YORUM YAZ