Ambalajın Ay Yıldızları ödüllendirildi

  Ambalajın Ay Yıldızları ödüllendirildi
   Poex

   Ambalaj Sanayicileri Derneği (ASD) tarafından dokuzuncusu düzenlenen Ambalaj Ay Yıldızları 2020 Yarışması’nda kazananlar ödüllendirildi. Yarışmanın sonucunu değerlendiren Ambalaj Sanayicileri Derneği (ASD) Başkanı Zeki Sarıbekir, “Salgın dönemine rağmen yarışmamıza ilgi büyüktü. ASD olarak düzenlediğimiz bu yarışma ve diğer çalışmalarımızla katma değerli ihracatımızı daha da artırıp ülke ekonomimize katkı sağlamaya devam edeceğiz.” dedi.

   Ambalaj Ay Yıldızları 2020 Yarışması’nda 278 ambalajdan finale kalan 134 ambalaj arasından Altın, Gümüş, Bronz ve Yetkinlik ödülü alanlar ilan edildi. Ambalaj Sanayicileri Derneği (ASD) Başkanı Zeki Sarıbekir, 13 farklı kategoride başvuru alan yarışmada ürünlerin, üretim kalitesinden çevre duyarlılığına, tasarımdan özgünlüğüne kadar 11 kriter doğrultusunda değerlendirildiğini vurguladı.

   Salgına rağmen ilgi büyük

   Ambalaj Ay Yıldızları 2020 Yarışması’nın sonuçlarını değerlendiren Zeki Sarıbekir, “Salgın dönemine rağmen yarışmamıza ilgi büyüktü. ASD olarak düzenlediğimiz bu yarışma ve diğer çalışmalarımızla katma değerli ihracatımızı daha da artırıp ülke ekonomimize katkı sağlamaya devam edeceğiz. Yarışmamıza katılım gösteren herkese tek tek teşekkür ediyorum. Türkiye Ambalaj Sektörünün daha da ilerilere gitmesi için çalışmalarımıza son sürat devam edeceğiz. Ambalaj Ay Yıldızları 2020 Yarışmamız hem sektörümüz hem de ülke ekonomimiz için büyük önem taşıyor. ASD olarak ülke ekonomimize çok büyük katkı sağlayan Ambalaj Sektörü için önemli çalışmalara imza atmaya devam edeceğiz.” dedi.

    

   En fazla başvuru gıda, grafik tasarım ve içecek kategorisinde

   Yarışmanın iki yılda bir düzenlendiğini aktaran Zeki Sarıbekir, “Yarışmaya en fazla başvuru gıda, grafik tasarım ve içecek kategorilerinden oldu. ‘Altın Ödül’ almaya hak kazanan ürünler arasından ise Türk Standartları Enstitüsü (TSE) işbirliği ile 3 adet ‘Altın Ambalaj Ödülü’ de belirlendi. Yarışmamıza ambalaj üreticileri, marka sahipleri ve tasarımcılar piyasadaki ambalajlarıyla katıldı. Yarışmamız 2015 yılından beri yurtdışından da başvuru kabul ediyor. Yarışmamız, WPO-World Packaging Organization (Dünya Ambalaj Örgütü) ve APF-Asian Packaging Federation (Asya Ambalaj Federasyonu) tarafından akredite edilen uluslararası arenada yetkinliğe ve geçerliliğe sahip ülkemizdeki tek ambalaj yarışmasıdır. Kazananlar WorldStar ve AsiaStar yarışmalarına da katılım gösterdiler. Ödül alan tüm firmalarımızı yürekten tebrik ediyorum. Marka sahiplerine, tasarımcılara ve ambalaj üreticilerine uluslararası pazarlarda rekabet gücü kazandırmak için başlattığımız yarışmamız sayesinde, katma değere odaklanan sektörümüzün dünyada bilinirliği gün geçtikçe artıyor.” diye konuştu.

    

   Sektörden gelişmeleri takip etmek için bu bağlantıyı takip ederek yalnızca yöneticiler tarafından mesaj gönderilebilen WhatsApp grubumuza katılabilirsiniz: https://chat.whatsapp.com/49jJ8XuxSSWK32KkAWiRJ7

   Sitemizde yer alan haberlerle ilgili detaylı bilgi ve sorularınız için destek@plastonline.com üzerinden veya takip eden WhatsApp bağlantısı üzerinden sorularınızı yöneltebilirsiniz; api.whatsapp.com/send?phone=905544041381

   ZİYARETÇİ YORUMLARI

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

   BİR YORUM YAZ