Avrupa plastik endüstrisi 2019 için iyimser

  Avrupa plastik endüstrisi 2019 için iyimser
   Poex

   Plastics Information Europe (PIE), plastik endüstrisinden 36 ülkeden 240 katılımcı ile yaptığı araştırma ile iş performansı ve beklentileri, yatırımlar, istihdam ve tehditler hakkındaki raporunu yayınladı. Rapor, Avrupa plastik endüstrisinin iş performansının 2018 yılında bir önceki yıla göre geliştiğini ortaya koydu.

   2019 şirket performansı beklentisi yüksek

   Aralarında plastik işleyicilerin ve plastik ürün ticaretinde bulunan kuruluşlarının da yer aldığı Batı Avrupalı plastik sektörü firmalarının dörtte üçü 2018’de 2017 yılına göre daha iyi şirket performansı beklentisi olduğu yönünde görüş bildirirken, Orta Avrupa, Doğu Avrupa ve Kuzey ülkelerindeki şirketlerin özellikle Almanca konuşan Avrupa ve İtalya bölgesindeki firmalara kıyasla 2019 yılının 2018’den daha iyi olmasını bekliyor.

   Maliyetler iş performansı için ana husus

   İş performansına en büyük etkenin girdi maliyetleri olarak öne çıktığı ankette Orta ve Doğu Avrupalı şirket için işçilik maliyetlerinin etkisi öne çıktı.

   Brexit endişe verici

   Ankete katılanların yarısından fazlası Brexit’in iş performansı üzerinde olumsuz etkileri olmasını beklerken, olumsuz görünüm özellikle İngiliz şirketler için daha belirgin. Yine Brexit konusunda ankete katılanların sadece yüzde 6’sı olumlu etki yapacaağı görüşünü savundu.

   AB’nin plastik düzenlemelerine ilişkin görüşler karışık

   Anket katılımcılarının yaklaşık üçte biri AB üzerindeki plastik regülasyonlarının etkisiz olarak değerlendirirken, yüzde 28’i biraz olumsuz, yüzde 17’si ise biraz olumlu etki göstereceğini bildirdi. Plastik ürünlerinin ticareti alanında faaliyet gösteren şirketlerin üçte ikisi AB düzenlemelerini ticari gelişmelere olumsuz olarak yansıyacağını değerlendirirken, ambalaj sektöründeki plastik işlemecilerinin üçte biri de olumsuz etkiler beklemektedir.

    

   Sektörden gelişmeleri takip etmek için bu bağlantıyı takip ederek yalnızca yöneticiler tarafından mesaj gönderilebilen WhatsApp grubumuza katılabilirsiniz: https://chat.whatsapp.com/49jJ8XuxSSWK32KkAWiRJ7

   ZİYARETÇİ YORUMLARI

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

   BİR YORUM YAZ