Gema
plastonline

Basf, 150. yılını Türkiye’deki iş ortakları ile kutladı

Basf, 150. yılını Türkiye’deki iş ortakları ile kutladı
Poex
Dünyanın lider kimya şirketi Basf, 150. yılını faaliyet gösterdiği tüm ülkelerde iş ortaklarıyla kutlamaya devam ediyor. Candan Erçetin’in sahne aldığı İstanbul’daki kutlamada, Basf yaklaşık 600 müşteri ve iş ortağına ev sahipliği yaptı.

BASF, 4 Mayıs günü İstanbul’da Türkiye’deki iş ortakları ile bir araya geldi. Geceye, Basf EUE Kıdemli Başkan Yardımcısı (BDT-Orta Doğu-Afrika) Laurent Tainturier, Basf Türkiye, Orta Doğu ve Kuzey Afrika Bölgesi Başkanı ve Basf Türk CEO’su Volker Hammes ve Basf Türk Ülke Müdürü Buğra Kavuncu ev sahipliği yaptı.

Basf’nin Türkiye’deki 600 iş ortağının katıldığı gecede bir konuşma yapan Basf EUE Kıdemli Başkan Yardımcısı (BDT-Orta Doğu-Afrika) Laurent Tainturier, “Başarı hikâyemiz; yüksek performans gösteren, motive olmuş bir liderlik ekibi ve her bir çalışanın işine kendisini adaması ile mümkün oldu. Basf, faaliyetlerine 1865 yılında 30 çalışan ile başladı. Bugün 113 binden fazla çalışanımız var ve yarısından fazlası Almanya’nın dışında çalışıyor. Bugün ekibimizin, kurucularımızın hayal ettiğinden çok daha uluslararası ve kadın çalışan sayımızın çok daha yüksek olduğunu söylemeliyim.”

Orta Doğu ve Kuzey Afrika Bölgesi Başkanı ve Basf Türk CEO’su Volker Hammes, “Bu akşam, sadece geçen 150 yılımızı kutlamıyoruz, aynı zamanda bu yıldönümünü ileriye bakmak ve sürdürülebilir bir gelecek oluşturmak için bir fırsat olarak görüyoruz. 150. yıldönümümüzü kutlamakta olduğumuz 2015 yılında enerji, gıda ve şehir yaşamı olmak üzere üç konuya odaklanıyoruz. Bu global zorlukların üstesinden gelebilmek için yenilikçi çözümler arıyoruz” dedi.

Basf’nin Mumbai’de su erişimi, Kuzey ve Güney Amerika’da kaynak etkinliğine sahip yetiştiricilik, Şanghay’da akıllı tüketim, Ludwigshafen’da enerji depolama ve Sao Paulo’da dar gelirlilere konut gibi zorluklar konusunda müşterileri ve ortaklarıyla işbirliği yaptığına da değinen Hammes, “Basf olarak, bugünün ve yarının zorluklarına birlikte yanıt bulmak için inovasyon yapmak, yeni fikirler ve çözümler üretmek üzere siz paydaşlarımızla işbirliği ve birlikte oluşturma çabası içerisindeyiz” açıklamasında bulundu.

 “2014 yılında Ar-Ge’ye 1.88 milyar Euro yatırdık”

Basf’nin 135 yıldır Türkiye’de faaliyet gösterdiğine değinen Basf Türk Ülke Müdürü Buğra Kavuncu ise Basf’nin Cumhuriyet’in kuruluşundan bu yana Türk ekonomisine ve Türkiye’ye fayda yarattığını söyleyerek, “Türkiye’de 6 üretim tesisimiz, 8 ofisimiz ve yaklaşık 800 çalışanımız var ve 34 ülkeyi kapsayan geniş bir coğrafyayı İstanbul’dan yönetiyoruz. 2014 yılında Türkiye’de 740 milyon Euro’luk satış gerçekleştirdik. Önümüzdeki üç yıl içinde de satışlarımızı sizlerin de desteği ile 1 milyar Euro’ya yükseltmeyi hedefliyoruz” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ