BASF’nin Türkiye hedefi 1 milyar Euro ciro

  BASF’nin Türkiye hedefi 1 milyar Euro ciro
   Poex

   Kuruluşunun 150 yılını kutlayan dünyanın en büyük kimya şirketlerinden BASF Türkiye, Orta Doğu ve Kuzey Afrika Bölgesi Başkanı ve BASF Türk CEO’su Volker Hammes, dünyadaki belirsizliklere rağmen 3-5 yıl içinde Türkiye cirolarını 1 milyar Euro’ya taşıyacaklarını söyledi.

   “Türkiye’de135 yıldır varız. 45 yıldır da Türkiye’de üretiyoruz” diyen BASF Türkiye, Orta Doğu ve Kuzey Afrika Bölgesi Başkanı ve BASF Türk CEO’su Volker Hammes, “Türkiye’de 6 tesiste üretim yapıyoruz. 900 çalışanımız var. 2014 yılında Avrupa’daki hayal kırıklığına uğratıcı ekonomik gelişmelere rağmen şirket olarak hedeflerimizi gerçekleştirdik. 700 milyon Euro ciro yaptık” dedi. Hammes, 80 ülkenin Türkiye’ye bağlı olduğunu da belirterek “İstanbul bizim için önemli” dedi.

   Hammes, Türkiye’de yapılacak seçimin belirsizlik yaratıp yaratmadığına ilişkin bir soru üzerine “Türkiye’de her sene seçim oluyor. Bu normal birşey. Bizim yatırımlarımızı etkelemez” diye konuştu. BASF Kıdemli Başkan Yardımcısı Laurent Tanturier da “Sadece 2013 yılında 1300 patent başvurunda bulunduk. Patent Asset Index sıralamasında 2013 yılında 1 numaralı şirket seçildik” dedi. BASF Türkiye Ülke Müdürü Buğra Kavuncu ise “Milli Eğitim Bakanlığı ile iş birliği içinde geliştirdiğimiz ‘81 İlde 81 Kimya Laboatuvarı’ projemiz kapsamında bugüne kadar 50 ilde 50 kimya laboratuvarı açtık. 2016 yılının sonuna kadar ‘81 ilde 81 kimya laboratuvarı’ hedefimize ulaşmayı arzu ediyoruz” dedi.

   ZİYARETÇİ YORUMLARI

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

   BİR YORUM YAZ