Best Color’dan halıda renk referans sistemi

  Best Color’dan halıda renk referans sistemi
   Poex

   Türkiye’de her alanda millileşme çalışmaları devam ederken, halı sektörünün ilk yerli ve milli renk referans sistemi RUGTON satışa sunuldu.

   Gaziantep 5. Organize Sanayinde yerleşik ve halı sektörü için PA,PES, PP Halı İpliği, Nonwowen Kumaş, CF İplik ve plastik sektörlerindeki üreticilere Renkli Masterbatch üretimi yapan Best Color ile uzun yıllardır halı sektöründe eğitim ve yazılım alanında faaliyet gösteren Tasarım Akademisi isbirligi ile geliştirilen RUGTON polip halı renk referans sistemi, satışa sunuldu.

   Hem Türkiye’de Hem Dünya’da Polip İpliten Üretilen İlk Renk Referans Sistemi

   Makine halısı üretiminde Dünya’da lideri olan Gaziantepli üreticiler, Türkiye’de olmadığı için müşterileri ile renk iletişimini doğru sağlamak için, Hindistan ve İngilitere’de yün iplikten üretilen renk referans sistemlerini kullanıyorlar. Makine halısında yün çok kullanılan bir malzeme olmamasına rağmen, üreticiler yünden yola çıkarak, Polip halıda doğru rengi yakalamaya çalışıyorlar. Dünya’da Polip iplikten üretilmiş henüz bir renk referans sistemi bulunmuyor. RUGTON doğrudan Polip iplikten üretildiği için hem Türkiye’de hem de Dünya’da bir ilk olma özelliği taşıyor.

   1200 Adet Renk

   Her rengin kendine ait bir kodu ve algoritmasının olduğu RUGTON polip renk referans sistemi, bir çanta içerisinde toplam 1200 adet renkten oluşuyor. RUGTON’da kullanıcıların rengi kodunu belirtmeleri yeterli olacaktır. Bu renk kodları sayesinde birbirinden uzakta olan kullanıcılar, RUGTON ile doğru bir renk iletişimi sağlamış olacaklar.

   Renk Referans Sistemleri Neden Önemlidir?

   Renk Referans sitemleri, Renk seçiminde yaratıcı ve yapıcı olarak yol gösterir. Uluslararası renk iletişimini destekler. Standart bir renk onayı, kanıtı ortaya koyar ve doğru rengi bulmamıza yardım eder. Farkı zamanlarda ürettiğimiz rengi, sürekli tekrarlayabilmemize yardım eder.

   Kaynak: Telgraf

    

   Sektörden gelişmeleri takip etmek için bu bağlantıyı takip ederek yalnızca yöneticiler tarafından mesaj gönderilebilen Telegram grubumuza katılabilirsiniz: https://t.me/plastonline

   Sitemizde yer alan haberlerle ilgili detaylı bilgi ve sorularınız için destek@plastonline.com üzerinden veya takip eden WhatsApp bağlantısı üzerinden sorularınızı yöneltebilirsiniz; api.whatsapp.com/send?phone=905544041381

   ZİYARETÇİ YORUMLARI

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

   BİR YORUM YAZ