BOPP film ithalatındaki haksız rekabet başvurusu sonlandırıldı

  BOPP film ithalatındaki haksız rekabet başvurusu sonlandırıldı
   Poex

   Ambalaj ve etiketleme malzemeleri olarak kullanılan BOPP filmler için yürütülen damping soruşturmasının “önlem alınmaksızın sonlandırılmasına” karar verildi. Öte yandan Petkim’in başvurusu üzerine ftalik anhidrit ithalatında soruşturma açıldı.

   Ekonomi Bakanlığı tarafından yayımlanan İthalatta Haksız Rekabeti̇n Önlenmesi̇ne İli̇şki̇n Tebli̇ğ, Resmi Gazete’de yayımlandı. Buna göre, Polinas Ambalaj, Süper Film ve Polibak Plastik tarafından yapılan başvuru üzerine, Çin, Mısır, Hindistan ve Suudi Arabistan menşeli “BOPP filmler” için yürütülen damping soruşturması tamamlandı.

   Soruşturmada, yerli üretim dalının zarar inceleme, özellikle de soruşturma döneminde zarar haliyle karşı karşıya bulunmadığı ve dampingli ithalat ile yerli üretim dalının durumu arasında nedensellik bağı incelemesinin hukuki temelinin ortadan kalktığı sonucuna ulaşıldı. Bu çerçevede, soruşturmanın dampinge karşı kesin önlem alınmaksızın sonlandırılmasına karar verildi.

   Öte yandan, Petkim tarafından yapılan haksız rekabetin önlenmesine ilişkin başvuruya göre Kore menşeli ftalik anhidrit ürününün ithalatına ilişkin olarak damping soruşturması açılmasına karar verildi.

   ZİYARETÇİ YORUMLARI

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

   BİR YORUM YAZ