Burpol Polimer, Romanya, Çin ve İngiltere’ye ihracat yapacak

Burpol Polimer, Romanya, Çin ve İngiltere’ye ihracat yapacak
Poex

Plastik atıkları kendi know how’u ile geliştirip üreterek otomotiv sanayinin kullanımına sunan Burpol Polimer, post endüstriyel ve endüstriyel atıkları yüksek performanslı plastik hammaddeye dönüştürüyor. Can Polat Şirketler Grubu’nun bir üyesi olarak faaliyetlerine 2015 yılında başlayan Burpol Polimer, yüzde 100 geri dönüşümlü ürünlerden yüksek performanslı polipropilen kompaundlar üreterek, ağır sanayiye kazandırıyor. Yüzde 80 otomotiv sektörüne hizmet veren firma, ayrıca beyaz eşya, mobilya, elektrik ve ambalaj sektörlerine de tedarik sağlıyor.

2018 yılının Aralık ayında Kayapa OSB’ye taşındıklarını ifade eden Burpol Polimer Genel Müdürü İlkay Yıldırım, 6 bin metrekare kapalı alanda yıllık 12 bin ton kapasite ile yüzde 100 geri dönüşümlü ürünlerden plastik hammadde üretimi gerçekleştirdiklerini aktardı. 20 milyon TL’lik yatırımla faaliyete geçen Burpol’ün beşi Ar-Ge personeli olmak üzere toplam 50 kişiye istihdam sağladığını aktaran Yıldırım, bu yıl ihracata başlamayı planladıklarını da kaydetti. Romanya, Çin ve İngiltere’deki otomotiv, ambalaj, mobilya ve beyaz eşya sektörlerindeki müşterileri için proje çalışmalarına başlamayı hedeflediklerini dile getiren Yıldırım, bu yıl için üretimden ihracatın alacağı payı yüzde 30 civarında öngördüklerini vurguladı. Bu yılki ihracatın seyrine göre kapasite artırımına yönelik yetni yatırımlar planladıklarının da bilgisini veren Yıldırım, “2023 yılına kadar devreye alacağımız yatırımlarla kapasiteyi yüzde 50 oranında artırmayı hedefliyoruz. Her yıl yükselen bir ivmede büyüme gerçekleştiriyoruz” şeklinde konuştu.

Kaynak: Dünya

 

Sektörden gelişmeleri takip etmek için bu bağlantıyı takip ederek yalnızca yöneticiler tarafından mesaj gönderilebilen WhatsApp grubumuza katılabilirsiniz: https://chat.whatsapp.com/49jJ8XuxSSWK32KkAWiRJ7

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ