Bursa’da Kağan Yeşil yeniden aday

  Bursa’da Kağan Yeşil yeniden aday
   Poex

   Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Meclis Üyesi ve plastik, kauçuk ve ambalaj sektörlerini temsil eden BTSO 14. Komite Başkanı Kağan Yeşil, 3 Nisan 2018 günü gerçekleştirilecek komite seçimlerinde yeniden aday olduklarını açıkladı. BTSO 14. Komite Başkanı Kağan Yeşil, “Türkiye’nin ve Bursa’nın lokomotif sektörlerinden olan plastik, kauçuk ve ambalaj sektörünün sorunlarını ve beklentilerini çok iyi biliyoruz. Yenilikçi projelerimiz ve güçlü ekibimizle yeni dönemde sektörümüzün makro sorunlarını çözmek için adayız” açıklamasında bulundu.

   Yeşil, adaylığına ilişkin yaptığı açıklamada, “Türk plastik sektörü son yıllarda ulaştığı yüksek büyüme rakamları ile Avrupa’nın ve bölgesinin en büyük üreticilerinden biri konumuna geldi. Sektörde faaliyet gösteren firmaların üretim kapasiteleri özellikle yurt içi tüketimine bağlı olarak farklılık gösterirken, teknoloji kullanımındaki artışa paralel olarak ihracat yapan ve dünya pazarlarında rekabet eden firma sayısı da giderek artmakta. Sektörümüz ülke ekonomisine her yıl milyarlarca dolar katma değer sağlıyor. Türk plastik sektörünün dünya ortalamasında büyümesi, 2023 hedeflerini yakalamamız açısından sektörümüzün katma değeri yüksek ürünler üretmesi gerekiyor” dedi.

   Sadece Bursa için değil Türk plastik sektörünün katma değerli ürünler üretmesi açısından önemli bir merkez olacak Plastik, Kauçuk ve Ambalaj İhtisas OSB projesinin çok yakında hayata geçirileceğini de belirten Yeşil, “Bu sektörümüzün geleceği açısından çok iyi bir yatırım olacak. Bursa’mızın ve Türkiye’nin ekonomide ve ihracatta hedeflerini yakalaması için büyük bir avantaj olarak görüyorum. 2023 yılı ve sonrası için Türk plastik sektörünü, teknoloji üreten, teknolojisini dünya pazarlarına kabul ettiren önder bir sanayi kolu ve plastik işleme kapasitesi ile Avrupa ülkeleri içinde birinci durumuna getirmek şeklinde hedefliyoruz” dedi.

   Yeşil, yenilikçi projelerle sektörün makro sorunlarını çözmek ve sektörde birlik ve beraberliği devam ettirebilmek adına yeni dönemde aday olduklarını açıkladı.

   ZİYARETÇİ YORUMLARI

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

   BİR YORUM YAZ