Bursalı tekstilciden polimer cips yatırımı

  Bursalı tekstilciden polimer cips yatırımı
   Poex

   Yürek Polimer tarafından Bursa’da yapılacak polimer cips üretim tesisi yatırımının “proje bazlı devlet yardımı” uygulamasıyla desteklenmesi kararlaştırıldı.

   “Bursa İlinde Yapılacak Olan Polimer/Cips Üretim Tesisi Yatırımına Proje Bazlı Devlet Yardımı Verilmesi Hakkında Cumhurbaşkanı Kararı”, Resmi Gazete’de yayımlandı. Karara göre yılda 129 bin 600 ton polimer/cips üretimi hedefleniyor.

   Eylül ayında başlayan yatırımın 5 yıl içerisinde tamamlanması planlanan projede yatırım tutarı 595 milyon lira olarak öngörülürken 505 de ilave istihdam sağlanması bekleniyor.

   12 Ağustos 2020 günü kuruluşu gerçekleştirilen Yürek Polimer A.Ş.’nin kurucusu Telbis Tekstil ve Yürek ailesi olarak görünüyor. 2004 yılında Bursa Kestel’de kurulan Telbis Tekstil polyester, polyester viskon, polyester pamuk, pamuk, naylon viskon, naylon pamuk üretimi gerçekleştirerek hazır giyim sektörünün kullanımına sunuyor.

    

   Sektörden gelişmeleri takip etmek için bu bağlantıyı takip ederek yalnızca yöneticiler tarafından mesaj gönderilebilen WhatsApp grubumuza katılabilirsiniz: https://chat.whatsapp.com/49jJ8XuxSSWK32KkAWiRJ7

   Sitemizde yer alan haberlerle ilgili detaylı bilgi ve sorularınız için destek@plastonline.com üzerinden veya takip eden WhatsApp bağlantısı üzerinden sorularınızı yöneltebilirsiniz; api.whatsapp.com/send?phone=905544041381

   ZİYARETÇİ YORUMLARI

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

   BİR YORUM YAZ