Chinaplas gelişmekte olan bölgelerle bağlantı kuracak

  Chinaplas gelişmekte olan bölgelerle bağlantı kuracak
   Poex

   Ekonominin hızını kesmeden kapsamlı bir şekilde küreselleşmesi ve küresel sanayinin ihtisaslaştırılmasında devamlı olarak yapılan çalışmalar neticesinde, Güneydoğu Asya gibi bölgelerde yer alan ve Çin’in de aralarında bulunduğu ülkelerin yaptığı yatırımlar hızla büyüyor. Dünyanın üretim yapan en büyük ülkelerinden biri olan Çin’in orta ve batı kesimleri hızla gelişmekte ve sektörün doğu yakasından transfer oluşunu önceden davranarak üstlenmektedir. Dünyanın önde gelen plastik ve kauçuk fuarı olan Chinaplas 2019 gelişmekte olan bölgelerle bağlantı kuracak.

   Ticaretin dünyanın her yerine yayılmasına destek oluyor

   Bir arabanın montajı için dört kıtadaki 20’yi aşkın ülkeden parçalarının tedarik edilmesi gereklidir. Bir hava taşıtının parçaları ve bileşenleri, bin 500 büyük firma ve 15 bin KOBİ tarafından üretiliyor. Günümüzde üretim süreci, oldukça ihtisaslaşmış durumda olup geniş bir ağa sahiptir. Plastik ve kauçuk sektörleri, yurtdışına daha fazla kaynak ayırmakta ve fabrika yatırımlarını hızlandırmaktadır.
   Örneğin, Haitian International Holding Limited 2010 ve 2018 yılları arasında Vietnam, Hindistan ve Türkiye’de kendi fabrikalarını kurmuş olmakla kalmayıp Endonezya, Taylan, Brezilya, Meksika ve Japonya’nın tamamında uygulama merkezlerine sahip oldu. Jwell Group ise Vietnam, Hindistan, Bangladeş ve Türkiye’de ofislere sahip.

   Orta ve Batı Çin’de gelişen pazar güçlü bir ivme kazandıracak

   Chinaplas Fuarı’nın organizatörü Adsale Exhibition Genel Müdürü Ada Leung, “Orta ve Batı Çin’de plastik sektörünün gelişimine destek olmayı amaçlıyoruz” diyerek görüşlerini belirtti. “Doğudaki kıyı kesimleri, yenilik ve kalkınma konularında belirgin bir şekilde lider rolünü üstleniyor. Ancak sanayi arsası gibi kaynaklar sınırlı oranda tedarik ediliyor ve işgücü maliyetleri yüksek. Öte yandan, orta ve batı kesimler, 40 yıllık reform ve serbestleşmenin ardından önemli derecede gelişmiş ekonomik düzeye, zengin kaynaklara, nispeten düşük maliyetlere ve en elverişli altyapılar ile yatırım ortamına sahip ve bunların tamamı Çin’deki sektörel transferi gerçekleştirmek için önemli bir güç unsuru oluşturuyor.” diyerek sözlerini sürdürdü.

   Orta ve Batı Çin’deki sektör kümesinin keşfedilmesi

   Orta ve batı kesimler, hızlı bir şekilde gelişim göstermekte ve plastik ve kauçuk sektörlerine yönelik yoğun bir talebe neden olmaktadır. İstatistiklere bakıldığında, 2017 yılında Anhui Şehri ve Henan Şehrindeki plastik mamul üretimindeki artış oranları sırasıyla yüzde 11,21 ve yüzde 7,18 şeklinde gerçekleşmiştir. Batıdaki 12 şehir ve bölgedeki plastik üretimindeki artış, bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 8,44 olarak gerçekleşti. Orta ve batı bölgeler, ülke ortalamasının üzerindeki üretim artış oranlarıyla hızlı büyüme aşamasında.
   Chinaplas 2019, sürekli olarak genişleyen bir ortak ağına sahiptir. Etkinlik, Pozhou, Guangzgou’da bulunan Çin Fuar Kompleksi’ne geri dönecek ve 250 bin metrekareden büyük fuar alanı ve dünyanın dört bir yanından 3 bin 400’den fazla önde gelen katılımcı firma ile birlikte, plastik ve kauçuk sektörlerindeki heyecan verici bu uluslararası etkinliğe 150 ülke ve bölgeden 180 bini aşkın profesyonel ziyaretçiyi çekecek şekilde 21 – 24 Mayıs 2019 tarihleri arasında gerçekleşecek.

   Ziyaretçiler, 13 Mayıs 2019 tarihine kadar internet üzerinden ön kayıt yaptırarak, dört günlük giriş hakkı tanıyan 7,5 Dolarlık erken rezervasyon ücreti üzerinden giriş indiriminden yararlanabilir. Ziyaretçiler, 28 Şubat 2019 tarihinde veya bu tarihten önce ön kayıt olmaları durumunda, hızlı giriş yapmak için ekspres masa servisinden yararlanmak üzere ziyaretçi yaka kartı alabilecek.

    

   Sektörden gelişmeleri takip etmek için bu bağlantıyı takip ederek yalnızca yöneticiler tarafından mesaj gönderilebilen WhatsApp grubumuza katılabilirsiniz: https://chat.whatsapp.com/49jJ8XuxSSWK32KkAWiRJ7

   ZİYARETÇİ YORUMLARI

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

   BİR YORUM YAZ