CHINAPLAS’da heyecan verici etkinlikler

  CHINAPLAS’da heyecan verici etkinlikler
   Poex

   Birçok endüstride çalışma ortamı giderek karmaşık hale geliyor. İşletmelerin teknolojik yenilikleri takip etmeleri her zamankinden daha önemli. Asya’nın bir numaralı plastik ve kauçuk ticareti fuarı olan CHINAPLAS piyasaya gelişmiş yeni teknolojileri sunmak için uluslararası bir platform niteliğinde. Fuarda 3 bin 500’den fazla katılımcı yer alacak ve sektörlerin ihtiyaçlarına yanıt vermek için bir dizi eşzamanlı etkinlik düzenlenecek. Bu eşzamanlı etkinlikler arasında “Plastik Geri Dönüşümü ve Döngüsel Ekonomi Konferansı ve Sergisi”, “Endüstri 4.0 Geleceğin Fabrikası”, “Tasarım x İnovasyon”, “Teknoloji Sohbetleri” ve “Medikal Plastikler” yer alıyor.

   Plastik Geri Dönüşümü ve Döngüsel Ekonomi Konferansı

   Sürdürülebilir kalkınma için döngüsel ekonomiyi destekleme konusunda küresel bir konsensüs mevcut. Giderek artan sayıda markalar, geri dönüşüm için çevresel politikalar açıklıyor. Adidas 2017 yılında, okyanustan toplanan plastiklerden yapılmış 1 milyon çift koşu ayakkabısı sattı. Plastikler çevreye nasıl katkıda bulunabilir? Endüstrinin kaygılarına odaklanarak, “Sürdürülebilirlik için Malzeme Bilimi”, “Geri Dönüşüm Teknolojisi” ve “Çevre Dostu Ambalaj” temalarıyla “Plastik Geri Dönüşümü ve Döngüsel Ekonomi Konferansı’nda” yapılacak.
   Endüstri 4.0 Geleceğin Fabrikası

   Sektör oyuncuları CHINAPLAS 2019 kapsamında “Endüstri 4.0 Geleceğin Fabrikasını” ziyaret edebilir. Akıllı çözümlerin uygulanabilirliğini göstermek amacıyla, “Akıllı Kontrol Odası Üretimi” ve “Akıllı Fabrika” temalı iki alan bulunacak. Kontrol odası, işyerindeki makinalarda ve uzaktaki akıllı fabrikada kaydedilen operasyonel verileri gösterecek ve “Akıllı Fabrika” ise geleceğin üretim ortamını simüle edecek.

   Tasarım x İnovasyon

   Ürün geliştirmede tasarımın önemli rolünün bilinciyle, CHINAPLAS 2019 kapsamında üç bölümden oluşan “Tasarım x İnovasyon” etkinliği düzenlenecek. CMF Inspiration Walls; Renk, Malzeme ve Görünüm konusunda zengin kaynakları tanıtacak. Tasarım Forumunda, geri dönüşüm ve sürdürülebilir tasarım konusundaki ürün deneyimleri, düşük karbonlu tasarım ve renk, malzeme, görünüm uygulamaları paylaşılacak.

   Teknoloji Sohbetleri

   Teknoloji Sohbetleri kapsamında, en gelişmiş çözümlere odaklanan en yeni ürün teknolojileri tanıtılacak. Teknoloji Sohbetlerinde 11 ana tema bulunuyor: Yeni enerji araçları, otomotivde termoplastik elastomerler, üç boyutlu baskı teknolojileri, biyoplastikler, kompozit malzemeler, antimikrobiyel uygulamalar, kalıp içi etiketleme uygulamaları, hassas ekstrüzyon, yeşil bina çözümleri, giyilebilir elektronik plastikler, uzun fiber enjeksiyon kalıplama.

   Medikal Plastikler

   Medikal Plastikler etkinliği medikal hammaddeleri ve ekipmanlarını tanıtarak medikal cihazlar, sarf malzemeleri ve ilaç ambalajı üreticileri için etkili bir iletişim platformu oluşturuyor. Bu faaliyetler, sektörde sergilenen birçok ürün arasında benzersiz medikal plastik teknolojilerinin potansiyel müşterilerini tespit etmeyi amaçlıyor. Medikal Plastikler etkinliği faaliyetleri arasında “Açık Forum”, “Portatif Kiosk”, “Medikal Plastik Rehberi” ve “Medikal Plastik Rehberli Turu” yer alıyor.

   Asya’nın 1 numaralı plastik ve kauçuk ticareti fuarı olan CHINAPLAS, 21-24 Mayıs 2019 tarihlerinde Çin Halk Cumhuriyeti’nin Guangzhou şehrinde düzenlenecek. Dünyanın çeşitli yerlerinden toplam 3 bin 500 katılımcının yer alması ve 150 ülkeden 180 bin profesyonelin ziyareti bekleniyor. Fuar ile ilgili tüm ayrıntılara www.chinaplasonline.com adresinden erişilebilir.

    

   Sektörden gelişmeleri takip etmek için bu bağlantıyı takip ederek yalnızca yöneticiler tarafından mesaj gönderilebilen WhatsApp grubumuza katılabilirsiniz: https://chat.whatsapp.com/49jJ8XuxSSWK32KkAWiRJ7

   ZİYARETÇİ YORUMLARI

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

   BİR YORUM YAZ