Çin sanayisinde operasyonlar normalleşiyor

  Çin sanayisinde operasyonlar normalleşiyor
   Poex

   Çin endüstrileri koronavirüsün yayılımı yavaşlarken operasyonlarını normalleştirme eğiliminde.

   Nisan ayında gerçekleştirilmesi planlanan Chinaplas 2020 Fuarı Ağustos ayı başına ertelenirken katılımcıların birçoğu da ertelenen fuara katılımlarını teyit etti.

   Çin’deki çoğu eyalet uzun bir tatilin ardından işbaşı yaptı.

   Büyük ölçekli işletmeler, KOBİ’lere kıyasla ticaret ve üretime daha hızlı adapte oldu.

   Lanxess: Plastik endüstrisi hızla geri dönebilir

   Lanxess’in Çin’deki üretim üslerinin çoğu, Çin merkezi ve yerel hükümetlerinin önleme ve kontrol faaliyetlerine uygun olarak 10 Şubat gününden bu yana üretime yeniden başladı. Koronavirüs salgınının şirket ve iş ortakları üzerindeki etkilerini en aza indirmek için çaba sarf eden Lanxess Çin’deki üretim üslerinin çoğunu üretime yeniden başlattı.

   Clariant: Tıbbi ve koruyucu ürünler için daha fazla uygulamayı piyasaya sunuyor

   Salgının plastik endüstrisi üzerindeki etkilerinin ağır olduğuna dikkat çeken Clariant Asya Pasifik Satış Müdürü Darren Soo salgın sona erdikten sonra büyük tüketici taleplerinin geleceğini, halojensiz alev geciktiricili ve yüksek performanslı katkı maddelerinin tıbbi ve koruyucu ürünler üzerindeki uygulama örneklerini Chinaplas 2020’de sergileyeceklerini paylaştı.

   Clariant’ın Çin’deki 16 lokasyonda bin 400’e yakın çalışanı bulunurken, Wuhan ve Hubei’de üretim tesisleri ve ofisleri bulunmadığından olumsuz bir etki ile karşılaşılmadı.

   JCTIMES: Yenilikçi teknolojiler ve tıbbi ürünler ana eğilimler

   JCTIMES Yönetim Kurulu Başkanı Liang Bin, “Son değerlendirmelere göre, maske ve izolasyon kıyafeti gibi tıbbi malzemelerde her zamankinden daha fazla ihtiyaç var. Nefes alabilir membranların ve non-woven kumaş üreticilerinin üretim kapasiteleri artırıyor” dedi. Şirket birkaç gün içinde ondan fazla nefes alabilir film kalıbı ve eritilerek şişirilmiş non-woven kalıbı sattı.

   Well-Lih: Tıbbi malzemeler ve ambalaj sektörlerinde “önemli büyüme”

   Ningbo Well-Lih Robots Technology Co. Ltd. Başkanı Qiu Hongli, özellikle salgın bittikten sonra tıbbi sarf malzemeleri ve ambalaj sektörlerinde “önemli bir büyüme” olacağını belirtti.

   Coperion Nanjing: Kısa vadeli zorluklar çözülecek

   Coperion Nanjing Genel Müdürü Joanne Shen, Chinaplas Fuarı’nın Ağustos ayına ertelenmesi konusundaki tek endişelerinin sergi salonlarının konforuna meydan okuyacak yüksek hava sıcaklıklığı ve Chinaplas 2021 Fuarı ile arasında kısa zaman aralığı olduğuna vurgu yaparken, salgının ortadan kalktığında kısa vadeli zorlukları çözeceğini belirtti.

   Çin’in Şangay kentinde düzenlenecek Chinaplas 2020 Fuarı, koronavirüs salgınının büyümesi ile birlikte Nisan ayından Ağustos ayına ertelenmişti. Fuar, 3-6 Ağustos 2020 tarihleri arasında “Akıllı Üretim”, “Yenilikçi Malzemeler” ve “Yeşil ve Döngüsel Ekonomi Çözümleri” üzerine, 3 bin 800’den fazla katılımcıyı bir araya getirecek.

    

   Sektörden gelişmeleri takip etmek için bu bağlantıyı takip ederek yalnızca yöneticiler tarafından mesaj gönderilebilen WhatsApp grubumuza katılabilirsiniz: https://chat.whatsapp.com/49jJ8XuxSSWK32KkAWiRJ7

   Sitemizde yer alan haberlerle ilgili detaylı bilgi ve sorularınız için destek@plastonline.com üzerinden veya takip eden WhatsApp bağlantısı üzerinden sorularınızı yöneltebilirsiniz; api.whatsapp.com/send?phone=905544041381

   ZİYARETÇİ YORUMLARI

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

   BİR YORUM YAZ