Clariant 2020 Dow Jones Sürdürülebilirlik Endeksi’nde

  Clariant 2020 Dow Jones Sürdürülebilirlik Endeksi’nde
   Poex

   Alanında uzmanlaşmış, sürdürülebilir ve yenilikçi özel kimya ürünleri şirketi olan Clariant, rakipleri arasında elde ettiği olağanüstü inovasyon puanı ve güçlü performansı sayesinde 2020 Dow Jones Sürdürülebilirlik Endeksi’nde (DJSI) kendine yer bulduğunu duyurdu. Bu sayede, Clariant art arda 8. kez global kimya sektöründeki en sürdürülebilir şirketler arasında yer almayı başardı. Clariant ayrıca hem DJSI Avrupa hem de DJSI Dünya endeksinde kimya sektörünün en iyi şirketleri arasında kendine bir yer buldu.

   Clariant İcra Kurulu Başkan Vekili Hariolf Kottmann konuyla ilgili şunları söyledi: “Clariant’ın arka arkaya 8. kez Dow Jones Sürdürülebilirlik Endeksi’nde yer aldığını görmek, bizim için hem gurur hem de motivasyon kaynağı olmaya devam ediyor. Sürdürülebilirlik, Clariant’ın beş stratejik yapıtaşından biri. Bu beş yapıtaşından biri olan sürdürülebilirlik ise tutkulu insanlarla, öncü çalışmalarla ve yenilikçi çözümlerle lider bir özel kimyasallar şirketine dönüşüm yolculuğumuzda bize rehberlik etmeye devam ediyor.”

   Clariant, yenilikçi çözümleri sürdürülebilirlik performansının anahtarı olarak konumlandırıyor. Bu nedenle, 2015’ten bu yana Clariant DJSI’nin inovasyon kısmında sürekli olarak iyi puanlar alıyor ve son iki yıldır sıralamada liderliğini korumaya devam ediyor. Clariant, grup satışlarının %3’ünden fazlasını Ar-Ge’ye harcamakla kalmıyor, aynı zamanda sürdürülebilirliği inovasyon sürecinin ayrılmaz bir parçası haline de getiriyor. Bu çalışmalar sonucunda, 2019 yılında şirketin devam eden faaliyetlerine ilişkin satış büyümesinin %3,5’i selülozik şekerler ve selülozik etanole yönelik sunliquid® teknoloji platformu ile Licocare® RBW Vita gibi sürdürülebilir katkı çözümleri tarafında gerçekleşti.

   Clariant Sürdürülebilirlik Dönüşümü Departmanı Başkanı Richard Haldimann ise konuyla ilgili şu yorumda bulundu: “DJSI sıralaması sürdürülebilirlik ve inovasyon yolunda öncü bir şirket olma tutkumuzun bir göstergesi. Bu hedefe ulaşmak için Clariant yakın zaman önce bir Sürdürülebilirlik Dönüşümü Departmanı kurarak sürdürülebilirliğin şirketin tamamında daha da yaygınlaştırılmasını hedefleyerek çalışmalarına başladı. Ayrıca, tüm değer zincirindeki müşteriler ve diğer paydaşlarla daha da yakın iş birlikleri yaparak, Clariant’ı sürdürülebilir bir geleceğe yönelik çözümün bir parçası haline getirme, iklim değişikliği üzerinde durma ve döngüsel bir ekonomiye doğru ilerleme yönünde çaba sarf ediyoruz.”

    

   Sektörden gelişmeleri takip etmek için bu bağlantıyı takip ederek yalnızca yöneticiler tarafından mesaj gönderilebilen WhatsApp grubumuza katılabilirsiniz: https://chat.whatsapp.com/49jJ8XuxSSWK32KkAWiRJ7

   Sitemizde yer alan haberlerle ilgili detaylı bilgi ve sorularınız için destek@plastonline.com üzerinden veya takip eden WhatsApp bağlantısı üzerinden sorularınızı yöneltebilirsiniz; api.whatsapp.com/send?phone=905544041381

   ZİYARETÇİ YORUMLARI

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

   BİR YORUM YAZ