Clariant Çin’de kurumsal sosyal sorumluluk ödülü kazandı

Clariant Çin’de kurumsal sosyal sorumluluk ödülü kazandı
Poex

Shanghai, 13 Ağustos 2020- Değer zincirinde plastik geri dönüşümüne olan adanmışlığıyla, sürdürülebilir ürünler, çözümler ve ortaklıkları yoluyla EcoCircle girişimini hayata geçiren Clariant, 2020 Çin GoldenBee Kurumsal Sosyal Sorumluluk Ödülü’nü kazandı.

GoldenBee Enterprise (Tek Yıldız) olarak nitelendirilen Clariant, GoldenBee’nin sürdürülebilirlik ve KSS anlayışı doğrultusunda plastik endüstrisinin döngüsel iş modellerine geçişinin ve sürdürülebilirliğin geliştirilmesi için gereken altyapıya katkıda bulunarak bu ödüle layık görüldü. Ayrıca, Clariant’ın EcoCircle girişimi ve şirketin konuyla ilgili diğer çözümlerinin ve ürünlerinin döngüsel plastik ekonomisine nasıl katkıda bulunduğuna dair detaylı bilgi, “2020 GoldenBee KSS Rekabet Gücü Vaka Çalışması Derlemesi”nde yer aldı.

Clariant Çin Bölge Başkanı Andy Walti konuyla ilgili şunları söyledi: “Clariant’ın sürdürülebilirliğe bağlılığının köklü bir geçmişi var. Stratejilerimiz ve çözümlerimizin çoğu bu misyon ışığında yapılandırılıyor. EcoCircle gibi girişimlerle, plastik geri dönüşüm sorununu yalnızca kendi çözümlerimizi ortaya koyarak değil, aynı zamanda kimya endüstrisindeki ortaklarımızla birlikte çalışarak ele aldık. Plastiklerin azaltılmasına, yeniden kullanılmasına ve geri dönüştürülmesine yardımcı olarak döngüsel bir plastik ekonomisi için daha güçlü sinerji yaratmayı hedefledik.”
Clariant’ın EcoCircle girişimi kapsamında, döngüsel plastik değer zinciri boyunca tüm süreç ele alınıyor. Şirket, olağanüstü döngüsel avantajlara sahip ürünleri incelemek ve geliştirmek üzere tüm iş alanlarına dair yetkinliğini ve teknolojiyi bir araya getiriyor. Bunun yanında, EcoCircle Mükemmeliyet Merkezi, tüketicilerden marka sahipleri, geri dönüştürücüler, reçine üreticileri ve akademisyenlere kadar geniş bir yelpazede dış ortaklarla belirli döngüsel konularda bilgi alışverişi yapılmasına imkân veren, müşterilerle iş birliği ve değer zincirinde birlikte fikir oluşturmayı kolaylaştıran bir platform sağlıyor.

GoldenBee Ödülü, Pekin’de düzenlenen GoldenBee KSS Çin Şeref Listesi olarak da bilinen 15. Çin KSS Uluslararası Forumu’nda 6 Ağustos 2020 tarihinde takdim edildi. Sürdürülebilir kalkınma yolunda ilerlemeye kararlı bir dizi Çinli işletmeden meydana gelen ve Çin’de KSS ve sürdürülebilir kalkınma alanında öncü ağlardan biri olan China Sustainability Tribune ve Goldenbee yılda bir düzenlenen etkinliğe ev sahipliği yaptı.

Çin’deki KSS ve sürdürülebilir kalkınma topluluğunun layık gördüğü bu ödül, Clariant’ın sürdürülebilirliğe olan bağlılığını daha da güçlendiriyor. Şirket, art arda yedinci yılında da DJSI- Dow Jones Sürdürülebilirlik Endeksi işlem görmeye hak kazandı. Bu durum Clariant’ın dünyadaki en sürdürülebilir kimya şirketlerinden biri olduğunu ortaya koyuyor.

 

Sektörden gelişmeleri takip etmek için bu bağlantıyı takip ederek yalnızca yöneticiler tarafından mesaj gönderilebilen WhatsApp grubumuza katılabilirsiniz: https://chat.whatsapp.com/49jJ8XuxSSWK32KkAWiRJ7

Sitemizde yer alan haberlerle ilgili detaylı bilgi ve sorularınız için destek@plastonline.com üzerinden veya takip eden WhatsApp bağlantısı üzerinden sorularınızı yöneltebilirsiniz; api.whatsapp.com/send?phone=905544041381

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ