ÇŞB’den öğrencilere 360 bin liralık burs

  ÇŞB’den öğrencilere 360 bin liralık burs
   Poex

   2017 yılında Türkiye Çevre Koruma Vakfı üzerinden çevre alanında çalışılmış 150 bitirme tezi ve bitirme projesi ile 34 yüksek lisans ve 6 doktora tezine burs desteği sağlandığını ifade eden Çevre ve Şehircilik Bakanlığı (ÇŞB) Müsteşarı Prof. Dr. Mustafa Öztürk verilen burslar sayesinde çevre alanında birçok akademik kaynağın ortaya çıktığını söyledi.

   Müsteşar Öztürk; “Yapılan akademik çalışmalar Türkiye Çevre Koruma Vakfı bünyesinde yer alan ‘Çevre Şehir Kütüphanesi’nde yer aldı. Projeler ilgililerce incelenmesi üzere online olarak kütüphanenin web sayfasında da görülebilmektedir” dedi.

   2018 yılında da akademik çalışmalara yoğunluk vereceklerini sözlerine ekleyen Öztürk, bitirme tezi ya da bitirme projesi hazırlayan 200 öğrenciye aylık 450 Türk Lirası olmak üzere 4 ay süre ile verilecek olan bursların başvurularının da başladığını duyurdu. Öztürk sözlerine şöyle devam etti: “çevre ile ilgili bilimsel verilerin ortaya çıkması için elimizden gelen desteği sağlamaya çalışıyoruz. Öğrencilerimize desteğimiz bu yıl da devam edecek. Ayrıca akademik olarak çevre ile ilgili eserlerin ortaya çıkmasına da devam edeceğiz. En son membran teknolojileri üzerine güzel bir kitap hazırlattık. Kısa sürede basımını sağlayıp ilgili kurum ve kuruluşlara gönderimini sağlayacağız”

    

   ZİYARETÇİ YORUMLARI

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

   BİR YORUM YAZ