Dünyanın en katma değerli ABS’i 90 yaşında

  Dünyanın en katma değerli ABS’i 90 yaşında
   Poex

   LEGO Group bu sene, 1932 yılında Ole Kirk Kristiansen tarafından temelleri atılan LEGO’nun 90’ıncı yılını kutluyor. LEGO Group, sürekli olarak oyun oynamanın yeni yollarını yaratırken, 90 yılda amacı hiç değişmedi: Çocukların geleceğini oyun yoluyla inşa etmek ve hayal güçleri ile yaratıcılıklarını harekete geçirmek. Aslında, aynı renkteki altı adet 2×4 birbirine geçmeli LEGO yapım parçası, 915 milyondan fazla farklı şekilde birleştirilebiliyor. Bu da dünyanın her yerindeki LEGO tutkunlarının en büyük mutluluğu.

   “90 yılda adım adım LEGO yolculuğu”

   Tam 90 yıl önce Danimarkalı bir marangoz, Danimarka’nın Billund şehrindeki atölyesinde bir dizi küçük tahta oyuncak tasarladı. İlk koleksiyonunda arabaları, uçakları ve yoyoları içeren 36 mütevazı parça vardı ve hepsi o bölgedeki çocukların dünyayı öğrenmelerine yardımcı olmak için özenle tasarlanmıştı. Ama Danimarkalı marangoz Ole Kirk Kristiansen’in 90 yıl önce bugün yani 1932’de bilemeyeceği şey, LEGO Group’un dünyanın en büyük oyuncak şirketlerinden biri olacağı ve her yıl milyonlarca çocuğa birbirleriyle oynamaları için ilham vereceğiydi. Ole’nin eğlenceye ve yüksek kaliteli oyuncaklara olan tutkusu yıllar geçse de onun en büyük mirası olarak etkisini sürdürmeye devam etti. Aslında “LEGO”, “İyi Oyna” anlamına gelen iki Danca “Leg ve Godt” kelimelerinden geliyor.

   • LEGO parçası şablonu: Bugün bildiğimiz LEGO yapım parçasının tasarımı 1958’den beri aynı kaldı, yani 60 yıl önce üretilen parçalar bugün yapılanlara uyuyor.

   • Bir model değişikliği: 2030 yılına kadar, tasarımı değiştirmeden ya da kalite veya güvenlikten ödün vermeden tüm temel LEGO ürünlerini daha sürdürülebilir malzemelerden yapmayı hedefliyor. Sürdürülebilir kaynaklı şeker kamışından yapılmış yaklaşık 150 LEGO yapım parçası ve 2021’de geri dönüştürülmüş PET plastik şişelerden üretilmiş bir prototip LEGO parçası görücüye çıktı.

   “PET plastik şişelerden üretilmiş bir prototip LEGO”

   • Küçük eller için büyük yapım parçalar: LEGO DUPLO, küçük çocukların yaratıcı bir şekilde oynamasına yardımcı olmak için 1969’da tanıtıldı; DUPLO yapım parçaları, tüm boyutlarıyla LEGO yapım parçalarının iki katı boyutunda.

   • Mükemmel uyum: LEGO Oyun Sistemi içindeki tüm yapıların birbirleriyle uyumlu olmasını sağlamak için her LEGO Minifigürü, saçları veya herhangi bir şapkası veya aksesuarı olmadan 4 LEGO yapım parçası uzunluğunda üretiliyor.

   Kaynak: Elle

    

   Sektörden gelişmeleri takip etmek için bu bağlantıyı takip ederek yalnızca yöneticiler tarafından mesaj gönderilebilen Telegram grubumuza katılabilirsiniz: https://t.me/plastonline

   Sitemizde yer alan haberlerle ilgili detaylı bilgi ve sorularınız için destek@plastonline.com üzerinden veya takip eden WhatsApp bağlantısı üzerinden sorularınızı yöneltebilirsiniz; api.whatsapp.com/send?phone=905544041381

   ZİYARETÇİ YORUMLARI

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

   BİR YORUM YAZ