Egeli plastik sanayicileri OSB’sine kavuşuyor

  Egeli plastik sanayicileri OSB’sine kavuşuyor
   Poex

   İzmir’deki plastik üreticileri açısından büyük önem taşıyan Menemen Plastik İhtisas Organize Sanayi Bölgesi, 2015 yılında faaliyete geçecek.

   Kuruluşundan bu yana sekreterya hizmetlerini Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO)’nda sürdüren bölge, OSB sahası içinde tamamlanan yeni binasına taşındı.

   Kamulaştırmaları, parsel ve yol tertip etmeleri tamamlanan bölgede en kısa sürede teknik altyapı inşaatlarına başlanacağını bildiren Menemen Plastik İhtisas OSB Yönetim Kurulu Başkanı Salih Esen, böylece bir yandan da sanayi yatırımlarının önünün açıldığını söyledi. Bölgenin 2015 yılında bitmiş ve aktif olacağını belirterek, “Bölgemizin enerji ihtiyacını temin edecek olan Ulucak Trafo Merkezi’nden yer altı kablolu ana besleme hattı ve ana dağıtım merkezi inşaat ve tesisatı tamamlandı. Su ihtiyacımızın tümünü karşılayacak su kuyularının açılmasına bağlı olarak, ana su deposu inşaat ve tesisat işleri hızla devam ediyor. Yatırımcılarımız, en kısa sürede fabrika inşaatlarına başlayabilecek.” dedi. Bölgenin yüzde 84’ünün sanayicilere tahsis edildiğini ve geriye yalnızca dokuz parselin kaldığını aktaran Esen, “Mevcut ve uygulanmakta olan teşvik önlemlerinin 2014 sonuna kadar uzatılması dair hükümetimiz tarafından yürütülen çalışmalar sonucunda, kalan parsellerimize çok sayıda talep gelmesini bekliyoruz. Bu yılın ortalarında ilk etapta ikisi büyük, diğer ikisi de orta ölçekli yatırım olmak üzere dört tesisin inşaatına başlanacak. Kısa zamanda katettiğimiz yoldan epey hoşnuduz.” şeklinde konuştu.

   ZİYARETÇİ YORUMLARI

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

   BİR YORUM YAZ