Egger, pandemi döneminde yüzde 5 büyüdü

  Egger, pandemi döneminde yüzde 5 büyüdü
   Poex

   Ahşap bazlı malzeme ve kenar bandı üreten Egger Dekor, küresel ölçekte 20 tesisiyle faaliyet gösteriyor. Şirket geçen yıl tesislerinde toplamda 531,4 milyon euro tutarında yatırım yaptı ve 8,9 milyon metreküp kapasiteye ulaştı.

   1961’de kurulan Egger’in bugün itibariyle yaklaşık 9 bin 600 çalışanı bulunuyor. Kenar bandı üretimi yapan şirketin Gebze fabrikası, 1996’da Roma kenar bandı üretim tesisi olarak kuruldu. Egger Satış ve Pazarlama Direktörü Vitali Behar, “Gebze’de bulunan 38 bin metrekarelik üretim tesisimizde, modern donanımlı farklı üretim hatları ile PVC, ABS, PMMA ve alüminyum bazlı kenar bantları, Egger ve Roma markalı olarak aynı çatı altında üretiliyor. Gebze tesisimizde 800 kişilik bir ekibimiz var” dedi.

   Egger Grubu genelinde, 2020 mali yılında 531,4 milyon euro tutarında yatırım yapıldığını ve ahşap bazlı malzeme ve kereste üretim kapasitelerinin 8,9 milyon metreküpe ulaştığını bildiren Behar, “Polonya’da Biskupiec, yılın son döneminde de ABD’de Lexington fabrikalarımız faaliyetlerine başladı ve kapasitemize önemli katkı sağladı. Polonya’daki fabrikada şimdiden 370 kişiye istihdam ediliyor” dedi.

   Makine parkı ve fabrika sahasına yatırım yapacak

   Pandemide değişen çalışma koşullarının ve ekonomik destek paketlerinin etkisi ile mobilya endüstrisinin en az etkilenen sektörlerden biri olduğunu ifade eden Behar, Egger Gebze olarak, yılın ikinci çeyreğindeki düşüşleri de telafi ederek, yılı hem kapasite hem de satış anlamında yüzde 5 civarında büyüme ile tamamladıklarını kaydetti.

   Kısa vadede Gebze’de hem makine parkı hem de fabrika sahasında yeni yatırımlar gerçekleştirmeyi planladıklarını aktaran Vitali Behar, “Egger markası tüm dünyada faaliyet gösteren bir marka. İhracat pazarında payımız oldukça fazla. Sahip olduğumuz payı artırmak da hedeflerimiz arasında yer alıyor” ifadelerini kullandı.

   Kaynak: Dünya

    

   Sektörden gelişmeleri takip etmek için bu bağlantıyı takip ederek yalnızca yöneticiler tarafından mesaj gönderilebilen WhatsApp grubumuza katılabilirsiniz: https://chat.whatsapp.com/49jJ8XuxSSWK32KkAWiRJ7

   Sitemizde yer alan haberlerle ilgili detaylı bilgi ve sorularınız için destek@plastonline.com üzerinden veya takip eden WhatsApp bağlantısı üzerinden sorularınızı yöneltebilirsiniz; api.whatsapp.com/send?phone=905544041381

   ZİYARETÇİ YORUMLARI

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

   BİR YORUM YAZ