Ekonomi Bakanlığı’ndan PET film ithalatına soruşturma

  Ekonomi Bakanlığı’ndan PET film ithalatına soruşturma
   Poex

   Hindistan menşeli polietilen tereftalat (PET) filmlerin ithalinde uygulanan sübvansiyona karşı telafi edici vergi şeklindeki kesin önlemin sona ermesinin sübvansiyonun ve zararın devamına veya yeniden tekrarına yol açacağı gerekçesiyle nihai gözden geçirme soruşturması açıldı.

   Ekonomi Bakanlığı’nın İthalatta Haksız Rekabetin Önlenmesine İlişkin Tebliği, Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

   Süper Film Ambalaj Sanayi ve Ticaret A.Ş. tarafından yapılan ve Polinas Plastik Sanayii ve Ticareti A.Ş. tarafından desteklenen başvuruda, Hindistan menşeli PET filmlerin ithalinde uygulanan sübvansiyona karşı telafi edici vergi şeklindeki kesin önlemin sona ermesinin sübvansiyonun ve zararın devamına veya yeniden meydana gelmesine yol açacağı gerekçesiyle nihai gözden geçirme soruşturması açılması istendi.
   Başvuruyu değerlendiren İthalatta Haksız Rekabeti Değerlendirme Kurulu, söz konusu ürün için nihai gözden geçirme soruşturması açılmasına karar verdi.

   Hindistan menşeli ithalatta uygulanan soruşturmaya konu mevcut önlem, ilgili yönetmelik uyarınca soruşturma sonuçlanıncaya kadar yürürlükte kalmaya devam edecek.

   ZİYARETÇİ YORUMLARI

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

   BİR YORUM YAZ