Enerji maliyetleri doğru yönetim ile azaltılabilir

  Enerji maliyetleri doğru yönetim ile azaltılabilir
   Poex

   Plastik Sanayicileri Derneği Başkanı Hüseyin Semerci, yüksek enerji maliyetlerinin plastik sektöründeki rekabetçiliği engellediğini belirterek “Yapılan araştırmalar doğru enerji yönetimi ile faturaların yüzde 50 azaltılabileceğini gösteriyor. Bu doğrultudaki uygulama ve deneyimleri seminerde paylaşacağız” dedi.

   Türk plastik sektörünün ulusal ve küresel rekabet gücünü artırmak vizyonuyla çalışmalarını sürdüren PAGDER, enerji verimliliği konusunu tartışmaya açıyor. Plastik sektörünün en önemli maliyet kalemleri arasında bulunan enerjinin verimli kullanımı konusundaki çalışmaların paylaşılacağı seminer, 24 Eylül’de, Taksim Gümüşsuyu’ndaki CVK Park Bosphorus Otel’de gerçekleştirilecek.

   Seminerin ana konuşmacısı plastik endüstrisinde imalat operasyonlarında kullanılan enerji ve enerji yönetimi konularında alanının en önde gelen uzmanı olan, saygınlığı dünyaca kabul edilen İngiliz uzman Dr. Robin Kent olacak.

   Semerci: Doğru yönetimle enerji maliyetlerinde yüzde 50 azalma mümkün

   Yüksek enerji maliyetlerinin plastik sektörü için ciddi bir tehdit haline geldiğini belirten PAGDER Başkanı Hüseyin Semerci, “Bu maliyetler rekabetçiliğimize, üretimimize, ihracatımıza ve sektörde yarattığımız istihdama son derece olumsuz yükler getirmektedir. PAGDER olarak; sanayicilerimizin büyümesinin önünde engel oluşturan bu önemli soruna çözüm bulma peşindeyiz. Yapılan çalışmalar, iyi bir enerji yönetimi ile hali hazırda harcanan enerji miktarından yüzde 30 oranında tasarruf yapılabileceğini ortaya koyuyor. Hatta bazı özel durumlarda bu tasarruf oranı yüzde 50 civarlarına ulaşabiliyor. Enerji maliyetinin doğru yönetimle iyileştirilebilir çok önemli bir gider kalemi olduğu inancıyla, bu semineri düzenliyoruz” dedi.

   ZİYARETÇİ YORUMLARI

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

   BİR YORUM YAZ