8 yıllık çalışma tamamlandı

  8 yıllık çalışma tamamlandı
   Poex

   Uluslararası Standartlar Örgütü (ISO) tarafından 2012 yılında çalışmalarına başlanan TC> ISO / TC 270 – ISO 20430: 2020 plastik ve kauçuk makineleri – enjeksiyon kalıplama makineleri – güvenlik gereksinimleri standart çalışmaları 8 yılın ardından tamamlanarak 22 Nisan 2020 günü yayınlandı.

   Alman Makine Federasyonu (VDMA) tarafından, içlerinde Türkiye’nin de yer aldığı 13 ülkeden temsilcilerin oluşturduğu komite çalışmaları sona erdi. Enjeksiyon kalıplama makinelerinin tasarımı ve imalatı için gerekli güvenlik gerekliliklerini belirlemekte ve güvenli kullanımları için bilgi sağlamakta olan ISO 20430: 2020 standardı yayın tarihinden itibaren üreticilerin sorumluluğunda olacak.

   Yayınlanan standart makine üreticileri, distribütörleri, sağlık ve güvenlik kurumları, enjeksiyon makineleri kullanıcıları ve servis işletmelerinin yararlanması üzere ISO internet sitesi üzerinden satışa sunuldu.

   ISO Çalışma Grubu toplantıları kapsamında Plastik Sanayicileri Derneği (PAGDER) ev sahipliğinde gerçekleştirilen beşinci toplantı 2014 yılında Dünyadan 33 uzmanın katılımı ile İstanbul’da gerçekleştirilmişti.

    

   Sektörden gelişmeleri takip etmek için bu bağlantıyı takip ederek yalnızca yöneticiler tarafından mesaj gönderilebilen WhatsApp grubumuza katılabilirsiniz: https://chat.whatsapp.com/49jJ8XuxSSWK32KkAWiRJ7

   Sitemizde yer alan haberlerle ilgili detaylı bilgi ve sorularınız için destek@plastonline.com üzerinden veya takip eden WhatsApp bağlantısı üzerinden sorularınızı yöneltebilirsiniz; api.whatsapp.com/send?phone=905544041381

   ZİYARETÇİ YORUMLARI

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

   BİR YORUM YAZ